33 863 67 36

Wielki Post 2023

W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – sześć tygodni modlitwy, postu, wyciszenia i przygotowania się na najważniejsze Święta – pamiątkę Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Przed nami kolejny Wielki Post – kolejna okazja do nawrócenia, znalezienia czasu na modlitwę, spełnianie uczynków miłosierdzia, jałmużnę.

Zachęcamy do uczestnictwa w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– Drodze Krzyżowej – odprawiana w Kościele Parafialnym w piątki o godz. 17:00 i w niedziele po Mszy świętej o godz. 8:00,

– Gorzkich Żalów – odprawiane w Kościele Parafialnym w niedziele po Mszy św. o godz. 11:30.

Zachęcamy także do podejmowania postanowień, może warto ograniczyć oglądanie telewizji, czy korzystanie z internetu, zrezygnować z alkoholu i innych używek, więcej czasu spędzać z najbliższymi. Dobrze będzie znaleźć czas na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, rekolekcje. Można słuchać podcastów religijnych, dostępnych na kanale naszej Diecezji: https://www.youtube.com/results?search_query=diecezja+bielsko-zywiecka oraz https://www.youtube.com/@dopowiedzenia.

Zamiast kolejnego serialu można obejrzeć taki, który pomoże nam zrozumieć Ewangelię – serial „The Chosen” opowiada o życiu Jezusa oczami Apostołów. Pierwszy sezon jest dostępny na TVP VOD https://vod.tvp.pl/seriale,18/the-chosen-odcinki,384760, a drugi sezon będzie emitowany na antenie TVP1 od 5 marca o godz. 10:45 w każdą niedzielę.

Może warto w tym czasie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego lub włączyć się do akcji Misjonarz na Wielki Post https://misjonarznapost.pl/.

Wykorzystajmy dobrze ten Wielki Post!

Ilustracja użyta we wpisie pochodzi ze strony: https://www.faustinum.pl/pl/wielki-post/

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost