33 863 67 36

Ogłoszenia i intencje Mszy Świętych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27.09.2020 r. – 26 niedziela zwykła

1. Dziś 26 niedziela zwykła. Wszyscy jesteśmy słabi i grzeszni. Bóg jednak nie chce naszej śmierci, ale nawrócenia. Dlatego posłał na świat swojego Jednorodzonego Syna. Kroczenie drogą wyznaczoną przykazaniami Dekalogu nie jest łatwe, ale możliwe. Pan Jezus pragnie nas podczas Eucharystii umocnić w podążaniu do niebieskiego Jeruzalem, karmiąc swoim słowem i umacniając swoim Ciałem.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika,

– we wtorek, 29 września – święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

– w środę, 30 września – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– w czwartek, 1 października – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane w Kościele Parafialnym o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału, a dla dzieci mamy przygotowane obrazki “kontrolki” na każdy dzień,

– w piątek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła, prosimy Boga o nowe powołania do służby w Kościele, wielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca.

4. Odwiedziny chorych będą w pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00. Można dopisać chorych do stałej listy odwiedzin.

5. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca będzie od 14.00 do 16.00.

6. W przyszłą sobotę, 4 października, członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą oraz spotkanie.

7. Od poniedziałku do środy Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00, a od czwartku o godzinie 16.00 będzie odmawiany Różaniec, a następnie Msza święta. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

8. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18:00 † Stefan Kosibor

wtorek, godz. 18:00 † Józef Lizak z żoną Anielą i dziećmi

środa, godz. 18:00 † Antoni Uflant z żoną Wandą

czwartek, godz. 16:30 † Józef Hulbój

piątek, godz. 16:30 † Włodzimierz Adamek

sobota, godz. 16:30 † Ludwik Gaweł z żoną Stefanią

niedziela, godz. 8:00 † Franciszek Majdak

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) za zmarłych, których wypominamy

godz. 11:30 za parafian

9. Dziękujemy przysiółkowi „Koło Sklepu cz. I” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka „Koło Sklepu cz. II” od Pani Małgorzaty Wiewióra.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary dożynkowe.

11. W związku ze wzrostem liczby osób zarażonych koronawirusem, bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń: noszenie maseczek, dezynfekcja rąk, zachowywanie dystansu.

12. Osoby, które przygotowują się do sakramentu małżeństwa są proszone o kontakt z Księdzem Proboszczem.

13. Ogłoszenie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej “Stop LGBT”

Dziś po Mszach świętych prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy “Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. “parad równości”. Są to marsze w czasie, których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologi LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tej ideologi w Polsce. Jest istotne, by jak najwięcej osób podpisało się pod tym projektem. Przy podpisywaniu należy podać: imię, nazwisko, PESEL. Autorem projektu jest Fundacja Życie i Rodzina, więcej informacji na stronie: https://www.zycierodzina.pl/, a test ustawy jest dostępny na stronie: https://lgbtstop.pl/zbieraj-podpisy/.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20.09.2020 r. – 25 niedziela zwykła

1. Dziś 25 niedziela zwykła. Każda Eucharystia jest ucztą miłości, w czasie której Jezus naucza nas swoim słowem i posila Najświętszym Ciałem i Krwią. Dlatego gromadzimy się wokół Jego ołtarza, aby zaczerpnąć siły do postępowania zgodnego z nakazami świętego Prawa. Niech w naszej codzienności zwycięża pełnienie woli Bożej odkrywanej wciąż na nowo w duchowym spotkaniu ze Zbawicielem.
Dziś nasza parafia dziękuje Panu Bogu za tegoroczne plony – obchodzimy Dożynki parafialne i Odpust w Kaplicy w Adamkach. Serdecznie dziękujemy o. Janowi z Korbielowa za wygłoszone słowo i dzisiejszą posługę.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za tegoroczne ofiary dożynkowe oraz za ofiary złożone dziś do kopert, które będą przeznaczone na renowację podestu i schodów.

3. Dziękujemy również za ofiary złożone do koszyczka pod chórem na diecezjalne radio “Anioł Beskidów” z racji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie – na falach eteru jak i przez Internet.

4. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 21 września – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,

– w środę, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,

– w czwartek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.

5. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18:00 † Stanisław Puda

wtorek, godz. 18:00 † Stanisława Klimczak w 2. rocznicę śmierci

środa, godz. 18:00 † Mirosław Strzałka w 4. rocznicę śmierci

czwartek, godz. 18:00 † Grzegorz Kamiński w 15. rocznicę śmierci

piątek, godz. 18:00 † Stanisław Hulbój w 1. rocznicę śmierci

sobota, godz. 18:00 † Edward Oprzondek w rocznicę śmierci

niedziela, godz. 8:00 za parafian

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) † Franciszek Ponikwia z żoną Rozalią

godz. 11:30 † Maria Dybczak w 25. rocznicę śmierci

7. Dziękujemy przysiółkowi „Brańki cz. I” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka „Brańki cz. II” od Pana Kazimierza Hulbój.

8. Ogłoszenie Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej “Stop LGBT”

W przyszłą niedzielę prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy “Stop LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. “parad równości”. Są to marsze w czasie, których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologi LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tej ideologi w Polsce. Jest istotne, by jak najwięcej osób podpisało się pod tym projektem. Przy podpisywaniu należy podać: imię, nazwisko, PESEL. Autorem projektu jest Fundacja Życie i Rodzina, więcej informacji na stronie: https://www.zycierodzina.pl/, a test ustawy jest dostępny na stronie: https://lgbtstop.pl/zbieraj-podpisy/.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13.09.2020 r. – 24 niedziela zwykła

1. W kontekście otaczającej nas rzeczywistości, która nie zawsze rysuje się w jasnych barwach, jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do budowania cywilizacji opartej na umiejętności przebaczania. To trudne zadania, zwłaszcza w obliczu wezwania do przebaczania ludziom nam nieprzychylnym. Gromadzi nas dziś, w 24 niedzielę zwykłą, Jezus dający wspaniałą lekcję wybaczania. Umocnieni łaską Bożą odrzućmy wszelkie uprzedzenia i podejmijmy trud szukania wszelkich płaszczyzn porozumienia z drugim człowiekiem. Rozpoczynamy Tydzień Wychowania.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– we wtorek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– w środę, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

– w piątek, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

3. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.

4. W przyszłą niedzielę, 20 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do koszyczka pod chórem wspieramy Diecezjalne Radio “Anioł Beskidów”.

5. W przyszłą niedzielę, 20 września będziemy obchodzić Dożynki Parafialne – o godzinie 8.00 (w Kościele parafialnym) oraz o godzinie 10.00 połączone z Odpustem w Kaplicy w Adamkach.

6. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00, a we wtorek będzie dodatkowa Msza święta w Kaplicy w Adamkach o godzinie 17.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

7. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18:00 † Małgorzata Waluś

wtorek, godz. 17:00 (w Kaplicy w Adamkach) w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

godz. 18:00 za parafian

środa, godz. 18:00 † Stanisław Puda

czwartek, godz. 18:00 † Franciszka Janik

piątek, godz. 18:00 † Tadeusz Piecha w 10. rocznicę śmierci

sobota, godz. 18:00 w 18. rocznicę urodzin Michała Hulbój

niedziela, godz. 8:00 † Władysław Michulec w 10. rocznicę śmierci

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) † Jan Adamek z żoną Marią

godz. 11:30 Roczek Zuzanny Płachetka

8. W przyszłą niedzielę, 20 września, ofiary złożone do kopert będą przeznaczone na dokończenie renowacji schodów i tarasu. Bóg zapłać za ofiary!

9. Dziękujemy przysiółkowi „U Świętych cz. II” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka „Brańki” od Pani Anny Dybczak.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
06.09.2020 r. – 23 niedziela zwykła

1. Dziś przypada 23 niedziela zwykła. Na Eucharystię zgromadziła nas miłość do Boga, a nie obowiązujące prawo, choć ta pierwsza jest w swej naturze doskonałym wypełnieniem prawa. W czasie liturgii Bóg, który jest miłością dokonuje dzieła pojednania człowieka i świata ze sobą przez Ofiarę Swojego Syna. Dlatego jako wspólnota Kościoła, w jedności Ducha Świętego stańmy przed Bożym obliczem, bo tylko zjednoczone serca są godne wychwalać Pana.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 7 września – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika,

– we wtorek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

4. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18:00 † Jan Hulbój w rocznicę śmierci

wtorek, godz. 18:00 † Józef Lizak

środa, godz. 18:00 † Jan Lach

czwartek, godz. 18:00 † Stanisław Puda

piątek, godz. 18:00 za parafian

sobota, godz. 18:00 † Aleksander Rom

niedziela, godz. 8:00 † Helena Ponikwia w 10. rocznicę śmierci

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) † Władysław Buława w 16. rocznicę śmierci

godz. 11:30 w 18. rocznicę urodzin Martyny Theuer

5. Dziękujemy przysiółkowi „U Świętych cz. I” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka „U Świętych cz. II” od Państwa Mąkinia.

6. Dożynki w naszej Parafii odbędą się za dwa tygodnie, 20 września na Mszy świętej o godzinie 8.00 (w Kościele parafialnym) oraz o godzinie 10.00 połączone z Odpustem w Kaplicy w Adamkach.

7. W przyszłą niedzielę, 13 września, rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.

8. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskich 33-dniowych rekolekcjach internetowych „Oddanie33”. Od 8 września do 10 października będą prowadzone ogólnopolskie rekolekcje internetowe, które będą transmitowane na stronie Facebookowej i na kanale YouTube „Miłujcie się” oraz na innych katolickich stronach i kanałach YouTube. Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.oddanie33.pl/.

9. Informacja o utrudnieniach związanych z 31. Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Solidaronisci” i Olimpijczyków.
W dniu 11 września 2020 roku przez teren Powiatu Żywieckiego będzie przebiegała trasa wyścigu przez miejscowości: Pewel Wielka, Jeleśnia, Pewel Mała, Rychwałdek, Rychwałd, Łękawica, Kocierz Moszczanicki, Kocierz Rychwałdzki, Przełęcz Kocierska z metą w Jaworznie od godziny 18:00 do 18.30 w Rynku. Start wyścigu w Suchej Beskidzkiej o godzinie 14:00. Ruch drogowy będzie zamknięty od godziny 15:00 – 16:30 (w Pewli Wielkiej, Jeleśni, Pewli Małej, Rychwałdku, Rychwałdzie) oraz od 15:30 – 16:30 (Łękawica, Kocierz Moszczanicki, Kocierz Rychwałdzki, Przełęcz Kocierska). Organizator przeprasza za utrudnienia i jednocześnie prosi o zamknięcie bram wjazdowych do posesji, zamknięcie zwierząt domowych, usunięcia zaparkowanych pojazdów z jezdni oraz innych przeszkód. Prosimy mieszkańców o liczny i sportowy doping w miarę możliwości reklamę zakładu, instytucji, posesji prywatnych – zachowanie wszelkich środków sanitarnych (maseczki i odległość 1,5 m). Prosimy by podczas wyścigu nie dotykać kolarzy i nie polewać ich wodą. Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.wyscig.com.pl/.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30.08.2020 r. – 22 niedziela zwykła

1. Dziś przypada 22 niedziela zwykła. W życiu człowieka były czy nadal są sytuacje, które wymagają podjęcia decyzji odnośnie do powołania i jego realizacji. Pamiętając o tym mamy nadzieją, że Bóg chce nam towarzyszyć na tej drodze i wskazywać właściwy kierunek. Niech uczestnictwo w liturgii wzmocni w nas potrzebę osobistego zaproszenia Pana Boga na świadka naszego modelu myślenia, wypowiadanych słów, czynionych gestów i podejmowanych czynów.

2. We wtorek, 1 września, rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę świętą o godzinie 7.30 do Kościoła Parafialnego.

3. W czwartek, 3 września, przypada wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Maryi Panny.

5. Odwiedziny chorych będą w pierwszy piątek miesiąca od godziny 9.00. Można dopisać chorych do stałej listy odwiedzin.

6. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca będzie od 16.00 do 18.00.

7. W przyszłą sobotę, 5 września, członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają na Mszę świętą i adorację Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie.

8. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00, z wyjątkiem środy – Msza święta o godzinie 7.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

9. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18:00 † Stanisław Puda

wtorek, godz. 18:00 † Franciszka Janik

środa, godz. 7:00 † Weronika Piecha w 1. rocznicę śmierci

czwartek, godz. 18:00 † Jan Lach

piątek, godz. 18:00 † Leon Dychus z synem Romanem i synową

sobota, godz. 18:00 w 90. rocznicę urodzin Władysława Janik i w 60. rocznicę urodzin Elżbiety i Antoniego Klockowskich

niedziela, godz. 8:00 † Rozalia Klimczak z mężem Józefem

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) za parafian

godz. 11:30 za zmarłych, których wypominamy

10. Dziękujemy przysiółkowi „Pudówka i Szewczyki” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka „U Świętych cz. I”.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację schodów i tarasu, w sierpniu zebrano 3950 zł. Razem mamy 159552 zł.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu. Ofiary będą przekazane za pośrednictwem Caritas Polska.

13. Ogłoszenie Pana Sołtysa
Sołtys informuje mieszkańców wsi Pewel Wielka, że w dniu 4 września 2020 r. o godzinie 19.00 w budynku OSP, odbędzie się zebranie wiejskie Sołectwa Pewel Wielka. Głównym tematem zebrania będzie przeznaczenie środków z funduszu sołeckiego. Ze względu na ważność spraw proszę o liczny udział w zebraniu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23.08.2020 r. – 21 niedziela zwykła

1. Gromadzimy się przed Panem w 21 niedzielę zwykłą, aby wysławiać Go za Jego dzieło zbawienia dokonane mocą tajemnicy paschalnej. W swoim Synu Bóg objawił nam swoje miłosierdzie. Mamy nadzieję i głęboko wierzymy, iż możemy zanosić przed Boży tron nasze pokorne i godziwe prośby, ufając, że – jeśli jest taka wola Boża – zostaniemy wysłuchani. Niech ta świadomość mobilizuje nas do jak najlepszego udziału w liturgii.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła,

– w środę, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Msze święte w Kościele Parafialnym o godzinie 8.00 i 18.00, w Kaplicy w Adamkach o godzinie 16.30,

– w czwartek, 27 sierpnia – wspomnienie Św. Moniki,

– w piątek, 28 sierpnia – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,

– w sobotę, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.

3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00, a w uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Msze święte w Kościele Parafialnym o godzinie 8.00 i 18.00, w Kaplicy w Adamkach o godzinie 16.30. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

4. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18:00 † Michał Majdak z żoną Karoliną i dziećmi

wtorek, godz. 18:00 † Franciszek Lach

środa, godz. 8:00 w pewnej intencji

godz. 16:30 (w Kaplicy w Adamkach) † Józefa Byrtek

godz. 18:00 † Andrzej Byrtek z żoną Karoliną i dziećmi

czwartek, godz. 18:00 † Jan Lach

piątek, godz. 18:00 † Stefan Kosibor

sobota, godz. 18:00 † Maria Rom z mężem Władysławem

niedziela, godz. 8:00 za parafian

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) † Tadeusz Ponikwia

godz. 11:30 † Tadeusz Lach w 20. rocznicę śmierci z żoną Franciszką w 1. rocznicę śmierci

5. Dziękujemy przysiółkowi „Buławka cz. II” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka „Pudówka i Szewczyki”.

6. W przyszłą niedzielę, 30 sierpnia będzie zorganizowana zbiórka środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych w tragedii w Bejrucie, za pośrednictwem Caritas Polska. Jest to odpowiedź na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego, który zwrócił się z gorącą prośbą, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu i wezwał do modlitwy za żywe i zmarłe ofiary tragedii.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16.08.2020 r. – 20 niedziela zwykła

1. Dziś przypada 20 niedziela zwykła. Żyjemy w oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa i mamy świadomość, że na ziemi nie posiadamy trwałego domu. Bóg przygotował dla nas niewidzialne dobra. Uczestnicząc w liturgii eucharystycznej Bóg pragnie wlać w nasze serca gorącą miłość ku sobie, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszystkie pragnienia. Dziś w naszej Parafii mamy uroczystość odpustową ku czci Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 17 sierpnia – wspomnienie Św. Jacka, prezbitera,

– w czwartek, 20 sierpnia – wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

– w piątek, 21 sierpnia – wspomnienie Św. Piusa X, papieża. W tym dniu czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca,

– w sobotę, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

4. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18:00 † Franciszka Janik

wtorek, godz. 18:00 † Jan Lach

środa, godz. 18:00 † Józef Rom z rodzicami i rodzeństwem

czwartek, godz. 18:00 † Tadeusz Zawiła w 25. rocznicę śmierci

piątek, godz. 18:00 † Franciszka Byrtek z mężem Józefem

sobota, godz. 18:00 † Maria Lach

niedziela, godz. 8:00 za parafian

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) † Marian Adamek z żoną Danutą i synem Bolesławem

godz. 11:30 † Joanna Byrtek z mężem Karolem

5. Dziękujemy przysiółkowi „Buławka cz. I” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka „Buławka cz. II”.

6. Serdecznie Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na renowację schodów i tarasu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
09.08.2020 r. – 19 niedziela zwykła

1. Dziś przypada 19 niedziela zwykła. Stajemy przed Jezusem obecnym w słowie i pod postaciami eucharystycznymi. W życie każdego człowieka wpisany jest dialog ze Stwórcą, ponieważ Bóg pragnie nieustannie przemawiać. Chce w ten sposób prowadzić człowieka po drogach codzienności . Niech udział w Eucharystii pomoże nam w decyzji, aby Bogu pozwolić się prowadzić.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– we wtorek, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy,

– w piątek, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego Kościoła partykularnego oraz Patrona naszej Parafii. Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

– w sobotę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.

3. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia będziemy obchodzić odpust parafialny. Sumę odpustową odprawi oraz wygłosi homilię ks. prałat Krzysztof Ryszka – wieloletni proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Zapraszamy do licznego udziału!

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00, a w sobotę w uroczystość Wniebowzięcia NMP porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Włodzimierz Surówka

wtorek,  godz. 18.00 † Bronisław Piecha z żoną Wiktorią w 10. rocznicę śmierci

środa, godz. 18.00 † Maria Adamek

czwartek,  godz. 18.00 † Irena Piecha w rocznicę śmierci

piątek, godz. 18.00 w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

sobota, godz. 8.00 za parafian

godz. 10.00 w intencji Róży Kobiet z Buławki p.w. Wniebowzięcia NMP

godz. 11.30 w intencji Karolinki Pyrzyk na podziękowanie za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze

niedziela, godz. 8.00 † Franciszek Dunat

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) † Augustyn Adamek w rocznicę śmierci

godz. 11.30 za parafian

6. Dziękujemy przysiółkowi “Szewcowa Polana cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Buławka cz. I”.

7. W przyszłą niedzielę, 16 sierpnia ofiary złożone do kopert, będą przeznaczone na renowację schodów i podestów. Składamy serdecznie Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
02.08.2020 r. – 18 niedziela zwykła

1. Gromadzimy się na Eucharystii, by dziękować i uwielbiać Boga za wszystko, co od Niego otrzymujemy. On dostrzega nasze potrzeby, które pragnie zaspokajać. Przenika naszą codzienność i umacnia nas w słabościach. Także dziś, w 18 niedzielę zwykłą, staje pośród nas jako Bóg zatroskany o ludzkie losy i chce nas pokrzepić swoim słowem oraz posilić swoim Ciałem. W duchu wiary odpowiedzmy Bogu na jego zaproszenie i bądźmy aktywnymi uczestnikami zgromadzenia liturgicznego.
Dziś spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek, 4 sierpnia – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,

– w czwartek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego,

– w sobotę, 8 sierpnia – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca będzie w Kościele Parafialnym od godziny 17.00 do 18.00.

5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godziny 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są zapisani na stałej liście odwiedzin.

6. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

7. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Julian Piecha w 5. rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 18.00 † Franciszek Kosibor z żoną Franciszką

środa, godz. 18.00 † Franciszka Janik

czwartek,  godz. 18.00 † Włodzimierz Surówka

piątek, godz. 18.00 † Józef Żydek z żoną i dziećmi

sobota, godz. 18.00 † Józef Karcz

niedziela, godz. 8.00 w pewnej intencji

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) † Józef Dendys z żoną Stefanią i synami

godz. 11.30 za parafian

8. Dziękujemy przysiółkowi “Szewcowa Polana cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Szewcowa Polana cz. II”.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas błogosławieństwa kierowców i pojazdów, zebrano 3050 zł. Ofiary będą przekazane fundacji MIVA Polska na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać!

10. Dziękujemy również za ofiary złożone na renowację schodów i tarasu, w lipcu zebrano 5990 zł. razem mamy 155 602 zł. Bóg zapłać dla wszystkich ofiarodawców!

11. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje pieszą pielgrzymkę na Jasną Górkę w Ślemieniu, w czwartek, 6 sierpnia. Zbiórka o 9.00 pod Kościołem Parafialnym. Prosimy zabrać maseczki. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko członków ADS.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26.07.2020 r. – 17 niedziela zwykła

1. Racz dać Twemu słudze serce rozumne do rozróżniania dobra od zła (por. 1 Krl 3,9). Z tej skierowanej do Boga prośby Salomona bije mądrość. Ona jest darem Bożym, który otrzymuje każdy, kto o niego prosi. To drogocenny skarb, klarowny drogowskaz naszej ziemskiej wędrówki, która prowadzi bezpiecznie do prawdziwego życia. Słowo Boże 17 niedzieli zwykłej sięga w głąb tajemnicy Bożej i przekazuje mądrość o człowieku. Zechciejmy z tego daru skorzystać, uczestnicząc owocnie w liturgii eucharystycznej.

Dziś po każdej Mszy świętej będzie obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji wczorajszego wspomnienia Św. Krzysztofa. Ofiary zebrane podczas błogosławieństwa będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy – akcja “Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” fundacji MIVA Polska. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary!

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w środę, 29 lipca – wspomnienie Św. Marty,

– w piątek, 31 lipca – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

– w sobotę, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Jest to również pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą sobotę, 1 sierpnia, zapraszamy członków Rycerstwa Niepokalanej na Mszę świętą o godzinie 18.00 oraz na adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie zapraszamy na spotkanie na plebanii.

4. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który wierni mogą uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe jego warunki.

5. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Franciszek Majdak w rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 18.00 † Stefan Kosibor w 4. rocznicę śmierci

środa, godz. 18.00 † Franciszka Janik

czwartek,  godz. 18.00 † Włodzimierz Surówka

piątek, godz. 18.00 † Jan Byrtek w 32. rocznicę śmierci

sobota, godz. 18.00 † Franciszek Byrtek z żoną Joanną

niedziela, godz. 8.00 † Anna Buława w 5. rocznicę śmierci z mężem Bronisławem

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) o błogosławieństwo Boże dla przysiółka Adamki

godz. 11.30 za zmarłych, których wypominamy

7. Dziękujemy przysiółkowi “Plutowa Polana” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Szewcowa Polana”.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19.07.2020 r. – 16 niedziela zwykła

1. Dziś przypada 16 niedziela zwykła. Jezus Chrystus ukazał nam, jak dalece Bóg staje się przyjacielem człowieka. Jeśli chcemy Go naśladować, musimy odznaczać się wielką otwartością także w relacji do tych osób, które naszym zdaniem podążają złą drogą. Bóg bowiem budzi w nas nadzieję, że udziela grzesznikom łaski nawrócenia, przebaczenia i pojednania. To nie my, ale On będzie sądził – z mocą i cierpliwością, wyrozumiałością, łagodnością, mądrością i miłosierdziem.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w środę, 22 lipca – święto Św. Marii Magdaleny,

– w czwartek, 23 lipca – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

– w piątek, 24 lipca – wspomnienie Św. Kingi, dziewicy,

– w sobotę, 25 lipca – święto Św. Jakuba, apostoła oraz Św. Krzysztofa – patrona kierowców.

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie obrzęd pobłogosławienia samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami z okazji sobotniego wspomnienia Św. Krzysztofa. Ofiary zebrane podczas błogosławieństwa będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy – akcja “Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” fundacji MIVA Polska.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00 z wyjątkiem poniedziałku – Msza święta o godzinie 7.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 7.00 † Maria Waluś

wtorek,  godz. 18.00 † Włodzimierz Surówka

środa, godz. 18.00 † Maria Michulec z rodzicami

czwartek,  godz. 18.00 † Roman Lach w rocznicę śmierci

piątek, godz. 18.00 † Józefa Ponikwia

sobota, godz. 18.00 o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. Krzysztofa

niedziela, godz. 8.00 za parafian

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) † Renata Łatka

godz. 11.30 † Anna Dybczak z mężem Józefem

6. Dziękujemy przysiółkowi “Łazy” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Plutowa Polana”.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na renowację schodów i podestu, Bóg zapłać!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12.07.2020 r. – 15 niedziela zwykła

1. Dziś 15 niedziela zwykła. Wszyscy na co dzień mamy do czynienia z bogactwem ludzkiego słowa. Jedno pociesza, daje nadzieję, wspiera, a inne potępia, osądza, oszukuje raniąc człowieka. W Jezusie Chrystusie słowo Boże stało się Ciałem, temu Słowu warto zawierzyć. W nim poznajemy Bożą prawdę i doświadczamy Jego obecności. Podczas dzisiejszej liturgii wyjdzie nam na spotkanie Bóg, którego Słowo podnosi na duchu i prowadzi do dobra. Niech to spotkanie wyda w nas obfite i trwałe owoce.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 13 lipca – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– w środę, 15 lipca – wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– w czwartek, 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

3. W piątek, 17 lipca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00 z wyjątkiem poniedziałku – Msza święta o godzinie 7.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 7.00 † Szczepan Póda w 30. rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 18.00 † Maria Waligóra

środa, godz. 18.00 † Bronisław Kosibor w 1. rocznicę śmierci

czwartek,  godz. 18.00 † Tadeusz Pach w 6. rocznicę śmierci

piątek, godz. 18.00 w pewnej intencji

sobota, godz. 18.00 w 50. rocznicę ślubu Ireny i Józefa Duc

niedziela, godz. 8.00 w 90. rocznicę urodzin Karoliny Maciejny

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) † Szczepan Buława z żoną i dziećmi

godz. 11.30 za parafian

6. Dziękujemy przysiółkowi “Piechówka cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Łazy”.

7. W przyszłą niedzielę, 19 lipca ofiary złożone do kopert będą przeznaczone na renowację schodów i tarasu. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

8. Członkowie Rycerstwa Niepokalanej zapraszają na spotkanie modlitewno-formacyjne, które odbędzie się w sobotę, 18 lipca 2020 r. o godz. 9.00 w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie.

9. Zachęcamy do udziału w wyborach prezydenckich!


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
05.07.2020 r. – 14 niedziela zwykła

1. W pierwszy dzień tygodnia (dziś 14 niedziela zwykła) mamy okazję do odpoczynku od codziennych zajęć. Uczestnicząc w Eucharystii doświadczamy wyciszenia, uspokojenia, aby uważnie wsłuchiwać się w słowo Boże i owocnie sprawować liturgię. W ten sposób czerpiemy duchową energię na cały nowy tydzień pracy czy wakacyjnego odpoczynku. Chrystus, który gromadzi we wspólnocie modlitwy zaprasza każdego: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11, 28).

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 6 lipca – wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– w środę, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera,

– w sobotę, 11 lipca – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00 z wyjątkiem wtorku – Msza święta o godzinie 7.00. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

4. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Adam Juraszek z rodzicami

wtorek,  godz. 7.00 † Zdzisław Majdak

środa, godz. 18.00 † Józef Piecha

czwartek,  godz. 18.00 † Ferdynand Strzałka w 3. rocznicę śmierci

piątek, godz. 18.00 w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci

sobota, godz. 18.00 † Władysław Lach

niedziela, godz. 8.00 † Czesław Wróbel z żoną Anną i synem Bogusławem

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) † Michał Majdak z żoną Joanną i córką Haliną

godz. 11.30 za parafian

5. Dziękujemy przysiółkowi “Piechówka cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Piechówka cz. II”.

6. Jest możliwość kupienia książki “Dekalog” autorstwa ks. Waldemara Chrostowskiego w cenie 30 zł.

7. Zachęcamy do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich w przyszłą niedzielę, 12 lipca.


  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28.06.2020 r. – 13 niedziela zwykła

1. Dziś 13 niedziela zwykła. Każdego dnia staje przed nami konieczność podejmowania decyzji, musimy wciąż opowiadać się za czymś czy przeciw czemuś. Dziś Pan Jezus wzywa nas do klarownych decyzji, do opowiedzenia się po Jego stronie, do miłowania Go i naszych bliźnich, aż do złożenia ofiary z samego siebie. W zamian obiecuje nam życie u Boga. W czasie sprawowania liturgii eucharystycznej jesteśmy wezwani do ponownego, świadomego wyboru Mistrza z Nazaretu.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, drugorzędnych patronów naszej Parafii. Msze święte będą odprawiane o godzinie 8.00 i 18.00 w Kościele Parafialnym oraz o godzinie 16.30 w Kaplicy w Adamkach. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze,

– w piątek, 3 lipca – święto Św. Tomasza, apostoła.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu sercu Najświętszej Maryi Panny.

4. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca będzie w Kościele Parafialnym od godziny 16.00 do 18.00.

5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godziny 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są zapisani na stałej liście odwiedzin.

6. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. W poniedziałek dodatkowa Msza święta o godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym oraz o godzinie 16.30 w Kaplicy w Adamkach. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

7. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 8.00 † Stefan Kosibor

godz. 18.00 † Tadeusz Ponikwia

wtorek,  godz. 18.00 † Józef Piecha

środa, godz. 18.00 † Tadeusz Hulbój

czwartek,  godz. 18.00 † Szczepan Brańka z żoną Magdaleną i synem Józefem

piątek, godz. 18.00 † Józefa Pyrzyk z mężem i dziećmi

sobota, godz. 18.00 w 50. rocznicę ślubu Ireny i Antoniego Lach

niedziela, godz. 8.00 † Józef Graca z żoną Antoniną i córką Marią

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) † Franciszek Ponikwia w 2. rocznicę śmierci

godz. 11.30 za zmarłych, których wypominamy

8. Dziękujemy przysiółkowi “Piechy cz. I i II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Piechówka cz. I”.

9. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej na spotkanie w najbliższą sobotę, 4 lipca. Spotkanie przy kawie i herbacie odbędzie się po Mszy świętej wieczornej i krótkiej adoracji, którą poprowadzą członkowie Rycerstwa w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

10. Zachęcamy do udziału w dzisiejszych wyborach prezydenckich!


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21.06.2020 r. – 12 niedziela zwykła

1. Dziś przypada 12 niedziela zwykła. Uczestnictwo w Eucharystii jest formą wyznania wiary, która doświadcza czasem niezrozumienia, jest przedmiotem kpin i żartów, a człowiek wierzący doświadcza czasem upokorzeń, bywa wyśmiany, obmawiany i traktowany marginalnie. W obliczu takich zachowań jesteśmy wezwani do tego, aby – także publicznie – dać świadectwo swojej wiary, opowiadając się za Jezusem Chrystusem. To on zachęca nas dziś, abyśmy nie lękali się wyznania wiary i potrafili przyznać się do Niego przed innymi.

2. Dziś w naszej Parafii mamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. O godzinie 16.00 będzie nabożeństwo czerwcowe.

3. W środę, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

4. W piątek, 26 czerwca, jest ostatnim dniem roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców do Kościoła Parafialnego na Mszę świętą dziękczynną o godzinie 8.00.

5. W Białym Tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Po Mszach świętych odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Tadeusz Kozieł

wtorek,  godz. 18.00 † Franciszek Lach z żoną Anną

środa, godz. 18.00 † Jan Hulbój

czwartek,  godz. 18.00 w 92. rocznicę urodzin Stanisławy Majdak

piątek, godz. 18.00 † Tadeusz Michulec

sobota, godz. 18.00 † ks. prof. Józef Tischner w 20. rocznicę śmierci

niedziela, godz. 8.00 † Zdzisław Szewczyk z ojcem i teściem

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) w 18. rocznicę urodzin Eweliny Buława

godz. 11.30 za parafian

7. Dziękujemy przysiółkowi “Piechy cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Piechy cz. II”.

8. W przyszłą niedzielę, 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie, zachęcamy do licznego udziału!


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14.06.2020 r. – 11 niedziela zwykła

1. Pytania o sens ludzkiego istnienia zawsze były żywe i budziły wiele dyskusji. Współczesny świat próbuje dać na nie swoją odpowiedź. Ale Pan Bóg, znając nasze pragnienia, wiedząc o naszych zmaganiach i podejmowanych wysiłkach, przedstawia nam swoją zbawczą ofertę. Czyni to w każdej Mszy świętej, także sprawowanej dziś, w 11 niedzielę zwykłą. We wspólnocie ludzi wierzących uważnie wsłuchujmy się w słowo Boże, będące odpowiedzią na nasze pytania.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w środę, 17 czerwca – wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

– w piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to także dzień modlitwy do Bożego Miłosierdzia (trzeci piątek miesiąca),

– w sobotę, 20 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę, 21 czerwca na Mszy świętej o godzinie 10.00, będzie w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej w Kaplicy w Adamkach.

Nabożeństwo popołudniowe połączone ze złożeniem przyrzeczeń przez dzieci pierwszokomunijne będzie o godzinie 16.00.

Spowiedź święta przed I Komunią Świętą będzie w sobotę, 20 czerwca o godzinie 9.00.

4. Spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi będzie w poniedziałek o godzinie 16.00 w Kościele Parafialnym.

5. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Po Mszach świętych odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Franciszek Byrtek z żoną Julią

wtorek,  godz. 18.00 † Tadeusz Michulec

środa, godz. 18.00 † Józef Piecha

czwartek,  godz. 18.00 † Małgorzata Dulańska

piątek, godz. 18.00 † Bolesław Żydek z żoną Heleną

sobota, godz. 18.00 † Józef Maślanka z żoną Anną

niedziela, godz. 8.00 † Karolina Ponikwia w 17. rocznicę śmierci

godz. 10.00 Pierwsza Komunia Święta

godz. 11.30 roczek Tymoteusza Łatanik

7. Dziękujemy przysiółkowi “Koło Sklepu” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Piechy cz. I”.


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
07.06.2020 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Bóg objawia się nam jako Ojciec, będący naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w tajemnicy Syna, który stał się Człowiekiem, abyśmy doświadczyli Bożej miłości. Objawia się to także w osobie Ducha Świętego, aby nas doprowadzić do pełni prawdy. To on dodaje nam sił i odwagi, wzbudza w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy potrafili wyrazić nasze uwielbienie wobec Boga Trójjedynego.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 8 czerwca – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej,

– w czwartek, 11 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze święte w Kościele Parafialnym o godzinie 8.00 (z procesją wokół Kościoła) i 11.30, nie będzie Mszy świętej w Kaplicy w Adamkach,

– w sobotę, 13 czerwca – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera.

3. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na procesję w Boże Ciało, przysiółki:

1) Plutowa Polana i Hyrbik

2) Szewcowa Polana

3) Buławka

4) Adamki.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00, w Boże Ciało o godzinie 8.00 i 11.30. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Stefan Dybczak

wtorek,  godz. 18.00 † Józef Lizak

środa, godz. 18.00 † Edward Ćwikła

czwartek,  godz. 8.00 na podziękowanie za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, intencja od przysiółka “Koło Sklepu”

godz. 11.30 za parafian

piątek, godz. 18.00 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

sobota, godz. 18.00 o szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo Boże

niedziela, godz. 8.00 † Antoni Adamek w rocznicę śmierci

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) † Władysław Adamek z żoną Marią

godz. 11.30 za parafian

6. Dziękujemy przysiółkowi “Koło Sklepu cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Koło Szkoły cz. II”.

7. Spotkania z dziećmi, które przygotowują się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej będą w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 16.00 na plebanii. Obecność dzieci obowiązkowa.


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31.05.2020 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Ostatnia niedziela okresu wielkanocnego obchodzona jest jako uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie otrzymują Tego, który od Ojca i Syna pochodzi. Ten fakt umocnienia uwalnia ich od lęku i wszelkich obaw, a uzdalnia do głoszenia całemu światu Dobrej Nowiny. Prośmy dla siebie o nowy zapał, o Ducha Świętego, aby nasza wiara każdego dnia zyskiwała nowego blasku, a miłość Boża promieniowała na wszystkich ludzi.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 1 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to zarazem Misyjny Dzień Chorych. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach. Msze święte w Kościele Parafialnym o godzinie 8.00 i 18.00 oraz w Kaplicy w Adamkach o godzinie 16.30,

– w środę, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

– w czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

4. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca będzie od godziny 16.30 do 18.00.

5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godziny 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są zapisani na stałej liście odwiedzin.

6. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

7. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00, w poniedziałek Msze święte w Kościele Parafialnym o godzinie 8 i 18.00 oraz w Kaplicy w Adamkach o godzinie 16.30. Zgodnie z najnowszym zarządzeniem zniesiono limit osób przebywających w Kościele. W Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

8. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Tadeusz Michulec

wtorek,  godz. 18.00 w intencji rodziców dzieci nienarodzonych

środa, godz. 18.00 † Stefania Pluta z mężem Stanisławem

czwartek,  godz. 18.00 † Edward Ćwikła

piątek, godz. 18.00 † Józef Piecha

sobota, godz. 18.00 † Agnieszka Kubica

niedziela, godz. 8.00 za zmarłych, których wypominamy

godz. 10.00 (w Kaplicy w Adamkach) w 80. rocznicę urodzin Julianny Zawiła

godz. 11.30 † Bronisław Hulbój

9. Dziękujemy przysiółkowi “Ponikwie” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Koło Szkoły”.

10. Prosimy o zapoznanie się z Wskazaniami duszpasterskimi Księdza Biskupa z dnia 30 maja 2020 r. https://www.pewelwielka.com.pl/wskazania-duszpasterskie-30-maja-2020/

11. Procesja w Boże Ciało będzie wokół Kościoła, prosimy o przygotowanie ołtarzy przysiółki:

1) Plutowa Polana i Hyrbik

2) Szewcowa Polana

3) Buławka

4) Adamki.


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24.05.2020 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Jednak nie odszedł, nie stał się nieobecny, ale w inny sposób pozostaje między nami. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie i w czasie sprawowania Eucharystii. Niech nasze serca wpatrują się w niebo, stamtąd oczekując powtórnego przyjścia Syna Bożego.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek, 26 maja – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta,

– w piątek, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– w sobotę, 30 maja – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.

3. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy także maryjne nabożeństwa majowe.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00 oraz będzie dodatkowa Msza święta w sobotę o godzinie 8.00. Zgodnie z najnowszym zarządzeniem w Mszy świętej w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 45 osób, a na zewnątrz przy zachowaniu bezpiecznej odległości 50 osób. Na drzwiach kościoła są przypięte numerki, które przed wejściem należy zerwać z kartki – dzięki nim wiemy ile osób już znajduje się w Kościele. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy miejsca, tak by zachować bezpieczną odległość.

5. Po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii Loretańskiej. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych w tygodniu.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Edward Byrtek w 1. rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 18.00 † Józef Rom z żoną Antoniną

środa, godz. 18.00 † Edward Ćwikła

czwartek,  godz. 18.00 † Stefan Kosibor

piątek, godz. 18.00 † Marek Hulbój

sobota, godz. 18.00 † Stanisław Byrtek z żoną Antoniną i zięciem Henrykiem

niedziela, godz. 8.00 za parafian

godz. 10.00 (w Kościele Parafialnym) † Władysław Cwajna z żoną, synem i synową

godz. 11.30 † Józef Dybczak z żoną Anną

7. Dziękujemy przysiółkowi “Romy” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Ponikwie”.

8. W sobotę, 30 maja w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w naszej Parafii będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, przeniesiona z 19 maja. Adorację rozpoczniemy Mszą świętą o godzinie 8.00 i zakończymy Mszą świętą o godzinie 18.00. W tym dniu będzie również możliwość przystąpienia do Sakramentu Spowiedzi. Zachęcamy serdecznie Parafian, by wzięli udział w adoracji.

9. Powoli łagodzone są obostrzenia:

– od poniedziałku, 25 maja ministranci i lektorzy mogą służyć na Mszach świętych, ale muszą zakrywać usta i nos,

– od czerwca będzie możliwość odwiedzania chorych,

– pogrzeby będą odbywać się już w zwykłej formie – 3 stacje: w kaplicy, w kościele i na cmentarzu,

– I Komunia Święta odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca na Mszy świętej o godzinie 10.00 (będzie to Msza święta tylko dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców),

– w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nie będzie procesji (jeśli wytyczne się zmienią, będziemy o tym informować).

10. W poniedziałek, 25 maja po Mszy świętej o godzinie 18.00 będzie zbiórka dla ministrantów i lektorów.


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17.05.2020 r. – VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś przypada 6 niedziela wielkanocna. Wezwanie św. Piotra: Bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest (1 P 3, 15), przypomina o potrzebie naszej, osobistej gotowości do świadectwa wobec innych na temat wiary. To ważne wymaganie, zwłaszcza w obliczu współczesnych pytań, w których jest wiele bezradności, powątpiewań, lęku, obojętności, ale także agresji. Otwórzmy nasze umysły i serca na moc bożej łaski, abyśmy podołali temu zadaniu.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

3. W czwartek, 21 maja, przypada wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.

4. W piątek, 22 maja, przypada 25. rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji (Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec). W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem Dzień modlitwy za Kościół w Chinach.

6. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Zgodnie z najnowszym zarządzeniem w Mszy świętej w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 45 osób, a na zewnątrz przy zachowaniu bezpiecznej odległości 50 osób. Na drzwiach kościoła są przypięte numerki, które przed wejściem należy zerwać z kartki – dzięki nim wiemy ile osób już znajduje się w Kościele. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy miejsca, tak by zachować bezpieczną odległość.

7. Po każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii Loretańskiej. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych w tygodniu.

8. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Tadeusz Gracjasz

wtorek,  godz. 18.00 † Krzysztof Juraszek w 6. rocznicę śmierci

środa, godz. 18.00 † Stefan Graca

czwartek,  godz. 18.00 † Władysław Karcz w 2. rocznicę śmierci

piątek, godz. 18.00 † Bolesław Żydek z żoną Heleną

sobota, godz. 18.00 † Michał Klimczak w rocznicę śmierci

niedziela, godz. 8.00 † Maria Michulec w 4. rocznicę śmierci

godz. 10.00 (w Kościele Parafialnym) † Józef Adamek

godz. 11.30 za parafian

9. Dziękujemy przysiółkowi “Dolina i Garleje” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Romy”.

10. Jest możliwość przystępowania do Sakramentu Spowiedzi, pół godziny przed każą Mszą święta. Jeśli będzie więcej osób, to również po nabożeństwu majowym. Przy konfesjonale znajduje się środek do dezynfekcji oraz jednorazowe ręczniki papierowe. Prosimy, by przed i po Spowiedzi zdezynfekować zewnętrzną część konfesjonału.

11. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, będzie dziś (17 maja) o godzinie 15.00 w Kościele Parafialnym.

12. Jutro, 18 maja, przypada 100. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek, 18 maja o godzinie 18.00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

Koncert został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.

Serdecznie zachęcamy do oglądania.

Na stronie https://jp2.tvp.pl/ znajduje się wiele materiałów archiwalnych zgromadzonych przez Telewizję Polską dotyczących pontyfikatu Papieża Polaka.


 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10.05.2020 r. – V Niedziela Wielkanocna

1. W 5. niedzielę wielkanocną jesteśmy zaproszeni do spotkania z Jezusem zmartwychwstałym, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Świadomość bycia wspólnotą żywego Kościoła rodzi w nas pragnienie ciągłego szukania tego, co nas łączy i jednocześnie oddalanie tego, co skutecznie dzieli. Wsłuchiwanie się w słowo Boże oraz posilanie Ciałem i Krwią Zbawiciela daje szansę odpowiedzialnego i troskliwego budowania Kościoła.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w czwartek, 14 maja – święto Św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła,

– w sobotę, 16 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

3. W piątek, 15 maja, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, że zgodnie z nowymi zarządzeniami w Mszy świętej w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 30 osób, a na zewnątrz przy zachowaniu bezpiecznej odległości 50 osób. Na drzwiach kościoła są przypięte numerki, które przed wejściem należy zerwać z kartki – dzięki nim wiemy ile osób już znajduje się w Kościele. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy miejsca, tak by zachować bezpieczną odległość.

5. Po każdej Mszy świętej będzie odmawiana Litania Loretańska. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych w tygodniu.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Józefa Hulbój w 4. rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 18.00 † Karol Byrtek z żoną Joanną

środa, godz. 18.00 † Józef Klimczak

czwartek,  godz. 18.00 † Andrzej Byrtek

piątek, godz. 18.00 † Małgorzata Dulańska w rocznicę śmierci

sobota, godz. 18.00 † Karol Hulbój z żoną Marią i synem Stanisławem

niedziela, godz. 8.00 † Edward Byrtek

godz. 10.00 (w Kościele Parafialnym) † Jan Adamek z żoną Heleną

godz. 11.30 za parafian

7. Dziękujemy przysiółkowi “Madeje” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Dolina i Garleje”.

8. Bardzo prosimy o przynoszenie skarbonek z jałmużną wielkopostną do Kościoła. Skarbonki można zostawić na stoliku obok gazet. Z ofiar złożonych w poprzednim tygodniu zebraliśmy 4440 zł. Bóg zapłać!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
03.05.2020 r. – IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

1. Dziś 4. niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Ożywieni wewnętrznym pragnieniem spotkania z Jezusem obecnym w liturgii eucharystycznej, chcemy podążać za głosem Dobrego Pasterza wskazującym właściwą drogę. W Nim znajdujemy ochronę i poczucie bezpieczeństwa. On woła każdego z nas po imieniu, prowadzi ku wzajemnej jedności i do wspólnoty z Bogiem. Rozpoczyna się Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika,

– w środę, 6 maja – święto Świętych apostołów Filipa i Jakuba,

– w piątek, 8 maja – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, że zgodnie z nowymi zarządzeniami w Mszy świętej w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 30 osób, a na zewnątrz przy zachowaniu bezpiecznej odległości 50 osób. Na drzwiach kościoła są przypięte numerki, które przed wejściem należy zerwać z kartki – dzięki nim wiemy ile osób już znajduje się w Kościele. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy miejsca, tak by zachować bezpieczną odległość.

4. Po każdej Mszy świętej będzie odmawiana Litania Loretańska. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych w tygodniu.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Stanisław Rom z żoną Heleną

wtorek,  godz. 18.00 † Stanisław Pluta z żoną Marianną i dziećmi

środa, godz. 18.00 † Józef Byrtek z synem Janem

czwartek,  godz. 18.00 † Wojciech Hulbój z dwiema żonami

piątek, godz. 18.00 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

sobota, godz. 18.00 † Rudolf Michulec w rocznicę śmierci

niedziela, godz. 8.00 † Antoni Pająk w 1. rocznicę śmierci

godz. 10.00 (w Kościele Parafialnym) † Wojciech Łatka z żoną Marią

godz. 11.30 za parafian

6. Dziękujemy przysiółkowi “Janiki cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Madeje”.

7. Bardzo prosimy o przynoszenie skarbonek z jałmużną wielkopostną do Kościoła. Skarbonki można zostawić na stoliku obok gazet. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26.04.2020 r. – III Niedziela Wielkanocna – Niedziela biblijna

1. Dziś przypada 3 niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Jak kiedyś uczniowie zmierzający do wsi Emaus, dziś mamy okazję do spotkania ze zmartwychwstałym Panem. Pragnie nam Pisma wyjaśniać i zaprasza do wspólnego stołu, abyśmy napełnieni Bożą mocą, podjęli zadania bycia we współczesnym świecie świadkami wielkanocnego poranka. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny, zachęcamy do zapoznania się z wydarzeniem utworzonym przez Diecezję Bielsko-Żywiecką pod hasłem #LooknijDoPisma https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/looknijdopisma-niedziela-biblijna/.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w środę, 29 kwietnia – święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,

– w piątek, 1 maja – wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o Boże błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, ale pamiętamy także o tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. Na ten dzień Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy dotyczącej obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

3. Od piątku, 1 maja, rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. W obecnej sytuacji, stanu epidemii, litania Loretańska będzie recytowana po Mszy świętej.

4. W sobotę, 2 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (ze względu na to, że 3 maja przypada w Niedzielę wielkanocną). Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Maryi Panny.

6. Nie będzie spowiedzi w pierwszy piątek, nadal obowiązuje Akt Żalu Doskonałego. Jeśli ktoś w nagłej sytuacji potrzebuje skorzystać z sakramentu Pokuty, można indywidualnie umówić się z Księdzem Proboszczem.

7. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00, a w sobotę porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Przypominamy, że zgodnie z nowymi zarządzeniami w Mszy świętej w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 30 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Na drzwiach kościoła są przypięte numerki, które przed wejściem należy zerwać z kartki – dzięki nim wiemy ile osób już znajduje się w Kościele. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy miejsca, tak by zachować bezpieczną odległość.

8. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Józef Klimczak

wtorek,  godz. 18.00 † Stefan Kosibor

środa, godz. 18.00 † Wojciech Byrtek z żoną Anną

czwartek,  godz. 18.00 † Józef Piecha z żoną Józefą

piątek, godz. 18.00 † Józef Pluta

sobota, godz. 8.00 † Józefa Duc z córką Agatą

godz. 10.00 (w Kościele Parafialnym) w pewnej intencji

godz. 11.30 † Anna Michulec w 2. rocznicę śmierci z ojcem Józefem

niedziela, godz. 8.00 za zmarłych, których wypominamy

godz. 10.00 (w Kościele Parafialnym) za parafian

godz. 11.30 † Józefa Póda w 17. rocznicę śmierci

9. Dziękujemy przysiółkowi “Chałpiska i Janiki cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Janiki cz. II”.

10. Bardzo zachęcamy, by uczestniczyć w Mszach świętych w tygodniu. Na stoliku w Kościele są listy i można zapisywać się na poszczególne dni.

11. Zachęcamy również do polubienia strony naszej Parafii w serwisie społecznościowym Facebook. W linku https://www.facebook.com/parafia.pewel.wielka można kliknąć “Lubię to” i być na bieżąco z wszystkimi informacjami 🙂


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19.04.2020 r. – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

1. Dziś przypada 2 niedziela wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, która kończy czas oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Nieustannie odczuwamy, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ zderzamy się z własnymi ograniczeniami, miewamy niepowodzenia, bywamy czasem rozczarowani i tracimy poczucie sensu życia. Boże miłosierdzie jest lekarstwem na wszystkie problemy ludzkiej codzienności. Jezus obecny z nami w znakach świętej liturgii chce, abyśmy mieli życie. Otwórzmy nasze serca na oczyszczającą moc miłosierdzia Bożego. Dziś o godzinie 15.00 odmówmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego wspólnie z naszymi rodzinami.

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w czwartek, 23 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

– w sobotę, 25 kwietnia – święto Św. Marka, ewangelisty.

3. Za tydzień, 26 kwietnia, przypada 3 niedziela wielkanocna, która obchodzona jest jako Niedziela biblijna.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, że zgodnie z nowymi zarządzeniami w Mszy świętej w Kościele Parafialnym może uczestniczyć 27 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję. Do kościoła wchodzimy i przebywamy w nim z zasłoniętymi ustami i nosem. Zajmujemy oznaczone miejsca, by zachować bezpieczną odległość.

5. Na czas pandemii, aż do odwołania, Msza święta niedzielna o godzinie 10.00 (do tej pory sprawowana w Kaplicy w Adamkach), będzie odprawiana w Kościele Parafialnym.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Józef Klimczak

wtorek,  godz. 18.00 † Józef Lizak

środa, godz. 18.00 † Helena Michulec

czwartek,  godz. 18.00 o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. Jerzego

piątek, godz. 18.00 w 10. rocznicę ślubu Anny i Zdzisława Byrtek

sobota, godz. 18.00 † Józef Dybczak z żoną Marią w 8. rocznicę śmierci

niedziela, godz. 8.00 † Stanisław Hulbój

godz. 10.00 (w Kościele Parafialnym) za parafian

godz. 11.30 † Wojciech Waluś w rocznicę śmierci

7. Dziękujemy przysiółkowi “Koło Toru cz. III” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Chałpiska i Janiki cz. I”.

8. Bardzo prosimy o przeczytanie Wskazań duszpasterskich obowiązujących od 20 kwietnia 2020 r., które umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii https://www.pewelwielka.com.pl/wskazania-duszpasterskie-na-czas-epidemii-obowiazujace-od-20-kwietnia-2020-r/.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12.04.2020 r. – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu. Życzymy parafianom i gościom wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego!

2. Od dziś do przyszłej niedzieli Miłosierdzia Bożego, obchodzimy oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, zachęcamy by uczestniczyć w modlitwie z Biskupem Romanem codziennie o godzinie 15.00. Transmisja na żywo dostępna na stronie https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/wielkopiatkowa-inauguracja-nowenny-przed-swietem-milosierdzia-bozego/.

3. Jutro drugi dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy świętych jak w niedzielę.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, by zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa na Msze święte przychodziła tylko rodzina, która ma zamówioną intencję lecz nie więcej niż 5 osób.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 8.00 za parafian

godz. 11.30 w 50. rocznicę ślubu Frytka i Wiktorii Kosibor

wtorek,  godz. 18.00 † Józefa Lizak

środa, godz. 18.00 † Helena Żydek z mężem Bolesławem

czwartek,  godz. 18.00 † Bronisław Gabryś w 4. rocznicę śmierci

piątek, godz. 18.00 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

sobota, godz. 18.00 † Władysław Hulbój z żoną Wiktorią

niedziela, godz. 8.00 † Zdzisław Szewczyk

godz. 10.00 (Adamki) † Marian Juraszek

godz. 11.30 roczek Bartłomieja Hulbój

6. Dziękujemy przysiółkowi “Koło Toru cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Koło Toru cz. III” od Pana Marka Juraszka.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
05.04.2020 r. – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

1. Dziś przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Trzymając w rękach gałązki palmowe rozpoczynamy czas Wielkiego Tygodnia. To święte dni, w których wspominamy i uobecniamy najważniejsze wydarzenia historii zbawienia. Jezus Chrystus jest Tym, który jak pokorny baranek całkowicie zgadza się na wolę swojego Ojca. Dzięki temu przynosi nam pokój, pojednanie i zbawienie. Hosanna Synowi Dawida!

2. Liturgia Triduum Paschalnego odbędzie się w kościele bez udziału wiernych, także tych, którzy zamówili intencje, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek o godz. 18.00 i w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Zachęcamy wiernych do modlitwy rodzinnej podczas Triduum Paschalnego. Można skorzystać z tekstów umieszczonych na stronie internetowej parafii. Trzeba je wcześniej wydrukować. W kościele nie będzie adoracji, procesji i święcenia pokarmów. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać w czasie świątecznego śniadania w domu (tekst na stronie internetowej parafii).

3. W parafiach nie ma spowiedzi w zwyczajnej formie. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej okazji. Komunię świętą można przyjąć duchowo.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.00, a w Wielką Sobotę o godzinie 19.00. Przypominamy, by zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa na Msze święte przychodziła tylko rodzina, która ma zamówioną intencję lecz nie więcej niż 5 osób. Liturgie w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę będą sprawowane bez udziału wiernych.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Szczepan Brańka z żoną Magdaleną i synem Józefem

wtorek,  godz. 18.00 † Józefa Lizak

środa, godz. 18.00 † Józef Klimczak

czwartek,  godz. 18.00 w pewnej intencji

sobota, godz. 19.00 † Władysław Michulec z zięciem Zdzisławem

niedziela, godz. 8.00 za parafian

godz. 10.00 (Adamki) † Józef Adamek z żoną Walerią

godz. 11.30 w 80. rocznicę urodzin Stanisławy Pluta

6. Dziękujemy przysiółkowi “Koło Toru cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Koło Toru cz. II”.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29.03.2020 r. – 5. niedziela Wielkiego Postu

1. Krocząc drogami wielkopostnej pokuty (dziś 5 niedziela Wielkiego Postu) jesteśmy wezwani do pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem. Jezus Chrystus zaprasza nas dziś, by to czynić, przypominając o tym, że Ojciec niebieski wciąż obdarza ludzi darem nowego życia (świadectwem tego jest fakt wskrzeszenia Łazarza). Pozwólmy swoje grzechy zanurzyć w miłosierdziu Bożym, aby doświadczyć bogactwa nowego życia.

2. Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od 5 niedzieli Wielkiego Postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża. Przez jego wstawiennictwo modlimy się za tych, którzy pracują na niwie Pańskiej i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

4. W przyszłą niedzielę, 5 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży.

5. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 18.00. Przypominamy, by zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa na Msze święte przychodziła tylko rodzina, która ma zamówioną intencję lecz nie więcej niż 5 osób.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 18.00 † Stefania Gabryś w 1. rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 18.00 † Jolanta Piecha w 4. rocznicę śmierci

środa, godz. 18.00 † Stefania Płachetka

czwartek,  godz. 18.00 † Karol Puda z żoną Karoliną

piątek, godz. 18.00 † Urszula Płachetka

sobota, godz. 18.00 † Anna Pindel w 13. rocznicę śmierci z mężem Marcinem

niedziela, godz. 8.00 za parafian

godz. 10.00 (Adamki) za zmarłych, których wypominamy

godz. 11.30 † Grzegorz Ignaciuk w 1. rocznicę śmierci

7. Dziękujemy przysiółkowi “Koło Sklepu cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Koło Toru cz. I” od Pani Alicji Janik.

8. Bardzo prosimy o przeczytanie Wskazań duszpasterskich od Księdza Biskupa, które umieszczone są na stronie internetowej naszej parafii https://www.pewelwielka.com.pl/wskazania-duszpasterskie-w-diecezji-bielsko-zywieckiej-na-czas-epidemii-26-marca-2020/.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22.03.2020 r. – 4. niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś przypada 4 niedziela Wielkiego Postu. Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia przypomina, że widzieć to bardziej sprawa serca niż oczu. Umiejętność właściwego widzenia ma sporo wspólnego z poznaniem, jest sztuką, której sami nie potrafimy się nauczyć. Potrzebujemy zatem tego, który potrafi “otworzyć oczy”. Radujmy się dziś (niedziela Laetare) z faktu bycia pośród nas Tego, który jest Światłością otwierającą ludzkie serca.

2. W środę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W tym dniu przypada 28. rocznica erygowania naszej diecezji, o której pamiętamy w modlitwie. Msze święte w Kościele parafialnym będą odprawiane o godzinie 8.00 i 17.00. Nie będzie Mszy świętej w Kaplicy w Adamkach.

3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 17.00 (we środę dodatkowa Msza święta o godzinie 8.00). Przypominamy, by zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa na Msze święte przychodziła tylko rodzina, która ma zamówioną intencję.

4. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 17.00 † Urszula Płachetka

wtorek,  godz. 17.00 † Józef Lizak

środa, godz. 8.00 w intencji Róży Kobiet p.w. Zwiastowania NMP

godz. 17.00 † Maria Michulec

czwartek,  godz. 17.00 † Stanisław Janik w 2. rocznicę śmierci z rodzicami

piątek, godz. 17.00 † Jan Hulbój w 2. rocznicę śmierci

sobota, godz. 17.00 † Stefan Kosibor

niedziela, godz. 8.00 za parafian

godz. 10.00 (Adamki) † Józef Tomaszek z żoną Anną i synem Karolem

godz. 11.30 † Józef Gabryś w 6. rocznicę śmierci

5. Dziękujemy przysiółkowi “Koło Sklepu cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Koło Sklepu cz. II” od Pani Ireny Lach.

6. W tym roku w Wielkim Poście nie będzie zbiorowych spowiedzi. Jest możliwość spowiedzi od poniedziałku do soboty od 16.30 do 17.00 oraz po każdej Mszy świętej. Bardzo prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.

7. Przypominamy, że Ksiądz Biskup Roman Pindel zarządza, by na każdej Mszy świętej, także niedzielnej, w kościele mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15.03.2020 r. – 3. niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś 3 niedziela Wielkiego Postu. W spotkaniu z Samarytanką Jezus objawia siebie jako Dawca żywej wody, która nie tylko gasi pragnienie, ale zaspokaja potrzebę życia spełnionego. Każdy, kto pozwoli się obdarować tą wodą, zyska jasność widzenia, lepiej rozezna sens ziemskiego pielgrzymowania, doświadczy uzdrowienia własnych słabości. To skuteczna droga do osiągnięcia pełni życia w wieczności.

2. W czwartek, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

3. W piątek, 20 marca, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 17.00. Przypominamy, by zgodnie z apelem Księdza Biskupa na Msze święte przychodziła tylko rodzina, która ma zamówioną intencję.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 17.00 † Anna Pluta z siostrami

wtorek,  godz. 17.00 † Małgorzata Dulańska

środa, godz. 17.00 † Urszula Płachetka

czwartek,  godz. 17.00 † Józef Marszałek

piątek, godz. 17.00 † Helena Żydek z mężem Bolesławem

sobota, godz. 17.00 † Michał Szwed

niedziela, godz. 8.00 † Józef Dybczak, † Stanisław Maciejny

godz. 10.00 (Adamki) † Józef Pacyga

godz. 11.30 za parafian

6. Dziękujemy przysiółkowi “Brańki cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Koło Sklepu cz. I” od Pani Małgorzaty Wiewióra.

7. W tym roku w Wielkim Poście nie będzie zbiorowych spowiedzi. Jest możliwość spowiedzi przed i po każdej Mszy świętej. Bardzo prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
08.03.2020 r. – 2. niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś 2 niedziela Wielkiego Postu. Pośród współczesnego szumu medialnego warto podjąć wysiłek, aby usłyszeć Tego, który ma najwięcej do powiedzenia. To On w wydarzeniu góry Tabor wskazuje na Jezusa Chrystusa, swojego umiłowanego Syna i zaprasza nas do uważnego słuchania Jego głosu. Dziś modlitwą i ofiarą (do koszyczka pod chórem) wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes).

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je franciszkanin z Rychwałdu o. Tomasz Pawlik. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza święta o godzinie 16.00 z nauką ogólną dla wszystkich, a po niej nauka stanowa dla mężczyzn.

3. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej (w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00 i w piątki o godz. 16.30) oraz w Gorzkich Żalach (w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30).

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 17.00, z wyjątkiem czwartku – Msza święta o godzinie 16.00.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 17.00 † Franciszek Kosibor z żoną Franciszką i synem Stefanem

wtorek,  godz. 17.00 † Maria Waluś w 20. rocznicę śmierci

środa, godz. 17.00 † Bronisław Hulbój

czwartek,  godz. 16.00 † Marek Puda

piątek, godz. 17.00 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

sobota, godz. 17.00 † Tadeusz Gracjasz

niedziela, godz. 8.00 † Franciszek Kosibor z żoną Marią i synem Kazimierzem

godz. 10.00 (Adamki) † Anna Hulbój w 2. rocznicę śmierci

godz. 11.30 za parafian

6. Dziękujemy przysiółkowi “Brańki cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Brańki cz. II” od Pana Kazimierza Hulbój.

7. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę i do kopert będą przeznaczone na renowację schodów i tarasu. Bardzo dziękujemy za założone ofiary, Bóg zapłać!

8. Bardzo prosimy, by na cmentarzu wieńce i trawę układać w spalarni, a nie wyrzucać do kontenerów. Dbajmy wszyscy o porządek na cmentarzu, bo jest to miejsce święte.

9. Ogłoszenie Pana Sołtysa

Sołtys informuje mieszkańców wsi Pewel Wielka, że w najbliższy piątek (13.03.2020 r.) będzie możliwość opłaty podatków, od godziny 8.00 w budynku OSP w Pewli Wielkiej oraz od godziny 10.30 w budynku Szkoły w Adamkach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
01.03.2020 r. – 1. niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś 1 niedziela Wielkiego Postu. Mamy świadomość, że każde oddalenie się od Boga prowadzi na drogi zła. Pragniemy powierzyć się Jezusowi Chrystusowi, aby swoją mocą uzdalniał nas do permanentnego opowiadania się po stronie dobra. Okres przygotowania paschalnego to doskonały czas do refleksji i podjęcia decyzji, aby nadać własnemu życiu właściwy kierunek. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej (w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00 i w piątki o godz. 16.00) oraz w Gorzkich Żalach (w niedziele po Mszy św. o godz. 11.30).

2. W środę, 4 marca, przypada święto Św. Kazimierza, królewicza.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Pamiętamy o Godzinie Świętej przed pierwszym piątkiem. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w Kościele, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

4. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca będzie od godziny 14.30 do 16.00.

5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godziny 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są zapisani na stałej liście odwiedzin.

6. W przyszłą niedzielę, 8 marca, modlitwą i ofiarą (do koszyczka pod chórem) wspieramy dzieci Afryki.

7. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00, a w piątek po Drodze Krzyżowej.

8. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16.00 † Stanisława Byrtek w 6. rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 16.00 † Helena Michulec

środa, godz. 16.00 † Urszula Płachetka

czwartek,  godz. 16.00 † Maria Lach w 10. rocznicę śmierci

piątek, godz. 16.30 † Bronisław Hulbój

sobota, godz. 16.00 † Stanisław Byrtek z synem Wiesławem

niedziela, godz. 8.00 † Józef Ziętek w 5. rocznicę śmierci z córką Jolantą w 1. rocznicę śmierci

godz. 10.00 (Adamki) † Helena Michulec

godz. 11.30 za parafian

9. Dziękujemy przysiółkowi “U Świętych cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Brańki” od Pani Anny Dybczak.

10. Ze stolika pod chórem można zabrać skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Złożone ofiary będą przekazane dzieciom ze szkoły i przedszkola w Kamerunie.

11. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

12. Marta Piecha, Weronika Cebrat i Julia Żurek przeszły do finału Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Biblijnego “Jonasz”. Gratulujemy sukcesu!

13. Piesza Pielgrzymka do Łagiewnik

Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Jana Pawła II oraz Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach odbędzie się w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Zapisy rozpoczynają się 2 marca i potrwają do 5 kwietnia. Szczegóły na stronie internetowej http://faustyna.bielsko.pl/. Zachęcamy do udziału!

14. Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Żywcu

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR wraz z Kierownikiem Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Żywcu zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjno – promocyjne dotyczące zasad przyznawania płatności do gruntów rolnych na kampanię 2020. Spotkanie odbędzie się w dniu 04.03.2020 r. o godzinie 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Jeleśni.

15. List Ministra Zdrowia w sprawie koronawirusa

W związku z pojawieniem się nowego koronowirusa w Europie Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski wzywa do zachowania ostrożności, unikania kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi, zachowania zasad higieny (zwłaszcza częstego mycia rąk). Jeżeli nie byliśmy za granicą a mamy wysoką gorączkę, kaszel lub duszności to udajmy się do lekarza pierwszego kontaktu.

Jeżeli byliśmy w ostatnich 14 dniach w północnych Włoszech lub Chinach i mamy gorączkę i kaszel to powinnismy się natychmiast skontaktować z sanepidem i udać się do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych, ale nie środkami transportu publicznego.

Jeżeli wróciliśmy z zagranicy gdzie wystąpiły zarażenia koronowirusem i nie mamy żadnych objawów chorobowych, to kontrolujmy dwa razy dziennie temperaturę i ograniczmy kontakty towarzyskie przez najbliższe 14 dni.

prof. Łukasz Szumowski
Minister Zdrowia

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie. Informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażeniem koronawirusem są również dostępne pod infolinią 800-190-590.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23.02.2020 r. – 7. niedziela zwykła

1. Dziś przypada 7 niedziela zwykła. Jeśli na serio potraktujemy słowa Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: kto cię uderzy w prawy policzek, nadstaw mi i drugi! (…) Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują! (Mt 5, 39. 44), wówczas zaczniemy współpracować na rzecz lepszego i spokojniejszego świata. Niech nas w tym umacnia owocny udział w liturgii eucharystycznej. Rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego okres wielkiego postu. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 11.30 do 18.00 do Kościoła parafialnego, a w Kaplicy w Adamkach po Mszy świętej o godzinie 11.00 do 15.30.

Plan adoracji:

13.00 – 13.30 – Piechówka

13.30 – 14.00 – Łazy, Plutowa polana, Hyrbik, Szewcowa Polana

14.00 – 14.30 – Buławka

14.30 – 15.00 – Pudówka, Szewczyki, Święci

15.00 – 15.30 – Brańki

15.30 – 16.00 – Koło Sklepu

16.00 – 16.30 – Koło Toru

16.30 – 17.00 – Chałpiska, Janiki, Madeje

17.00 – 17.30 – Doliny, Garleje, Romy, Ponikwie

17.30 – 18.00 – Koło Szkoły, Piechy

2. Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 53. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.

3. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawione o godzinie 8.00 i 17.00 w Kościele parafialnym, a w Kaplicy w Adamkach o godzinie 15.30.

4. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą odprawiane w piątki o godzinie 16.00 oraz w niedziele po Mszy świętej o godzinie 8.00. Przypominamy, że wierny, który odprawa pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Zapraszamy również do udziału w Gorzkich Żalach po Mszy świętej o godzinie 11.30.

6. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00, z wyjątkiem Środy Popielcowej – Msza święta o godzinie 8.00, 15.30 (Adamki) i 17.00.

7. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16.00 † Maria Adamek w 1. rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 16.00 † Helena Michulec

środa, godz. 8.00 † Adam Juraszek

czwartek,  godz. 16.00 † Józef Póda w 1. rocznicę śmierci

piątek, godz. 16.00 † Stefan Kosibor

sobota, godz. 16.00 † Stanisław Klimczak

niedziela, godz. 8.00 za zmarłych, których wypominamy

godz. 10.00 (Adamki) za parafian

godz. 11.30 w 18. rocznicę urodzin Piotra Ponikwia

8. Dziękujemy przysiółkowi “U Świętych cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “U Świętych cz. II” od Pana Bronisława Mąkinia.

9. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na renowację schodów i tarasu, w lutym zebrano 3633 zł, razem mamy 146642 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Wykonawcy wypłacono 116400 zł, pozostało 30242 zł.

10. Ogłoszenie z Katolickiego Przedszkola Niepublicznego w Pewli Wielkiej

Drodzy Państwo,

pragniemy poinformować, że Katolickie Przedszkole Niepubliczne w Pewli Wielkiej zostało laureatem konkursu z cyklu „Orły Edukacji”. Program ten został stworzony, aby spośród istniejących na rynku placówek wskazać te najlepsze. Cieszymy się bardzo, ponieważ zostaliśmy wyróżnieni jako jedyni z gminy Jeleśnia. Nagroda przyznawana jest na podstawie opinii wystawionych przez osoby korzystające z usług danej placówki. Kapitułą oceniająca byli więc rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Więcej informacji na temat przyznanej nagrody możecie państwo znaleźć na stronie https://www.orlyedukacji.pl/profile-306996-katolickie-prze…/ .

Dziękujemy za zaufanie i przypominamy, że ZAPISY DO KATOLICKIEGO PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO W PEWLI WIELKIEJ NA NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021 zaczynają się już 01.03.2020 i będą trwać do 13.03.2020. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku 2,5 do 5 lat.Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka niekoniecznie od września, lecz od każdego innego miesiąca w trakcie roku szkolnego 2020/2021 także są zobowiązani do złożenia karty zapisu dziecka do przedszkola. Karty przyjęć do przedszkola znajdują się w naszej placówce. Można się po nie zgłaszać od poniedziałku do piątku w godz. 7.00- 15.00. Liczba miejsc jest ograniczona.

11. Ogłoszenie Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pewli Wielkiej

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pewli Wielkiej ogłasza zapisy do Publicznego Przedszkola. Karty zgłoszenia można składać w sekretariacie szkoły w godzinach od 7.00 do 15.00 do 6 marca 2020 r. Przedszkole jest czynne w godzinach od 7.00 do 17.00. Zapraszamy!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16.02.2020 r. – 6. niedziela zwykła

1. Dziś przypada 6 niedziela zwykła. W Kazaniu na Górze Jezus prezentuje swoje wytyczne i jasno precyzuje oczekiwania. Jego program osiąga swoje apogeum w miłości bliźniego. Pan nam daje siłę i odwagę, abyśmy innych nie tylko traktowali sprawiedliwie, lecz wychodzili im na spotkanie z miłością. Jezus daje nam przykład takiej postawy: nie tylko sądził ludzi według sprawiedliwości, lecz wybaczał winy, udzielał przebaczenia i okazywał grzesznikom miłosierdzie.

2. W piątek, 21 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.

3. W sobotę, 22 lutego, przypada święto Katedry Św. Piotra, apostoła.

4. Za tydzień, 23 lutego, przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. W naszej parafii rozpoczniemy adorację po Mszy świętej o godzinie 11.30 do 18.00.

Plan adoracji:

13.00 – 13.30 – Piechówka

13.30 – 14.00 – Łazy, Plutowa polana, Hyrbik, Szewcowa Polana

14.00 – 14.30 – Buławka

14.30 – 15.00 – Pudówka, Szewczyki, Święci

15.00 – 15.30 – Brańki

15.30 – 16.00 – Koło Sklepu

16.00 – 16.30 – Koło Toru

16.30 – 17.00 – Chałpiska, Janiki, Madeje

17.00 – 17.30 – Doliny, Garleje, Romy, Ponikwie

17.30 – 18.00 – Koło Szkoły, Piechy

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w 3. niedzielę Wielkiego Postu (15 marca 2020 r.). Poprowadzi je franciszkanin z Rychwałdu o. Tomasz Pawlik.

6. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00, z wyjątkiem poniedziałku – Msza święta o godzinie 7.00.

7. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 7.00 † Helena Żydek w rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 16.00 † Helena Michulec

środa, godz. 16.00 † Jan Setlak z żoną Anną

czwartek,  godz. 16.00 † Adam Juraszek

piątek, godz. 16.00 † Maria Michulec z rodzicami

sobota, godz. 16.00 † Alojzy Kamiński z synem Grzegorzem

niedziela, godz. 8.00 † Franciszek Ponikwia z żoną Franciszką

godz. 10.00 (Adamki) za parafian

godz. 11.30 † Tadeusz Byrtek w 11. rocznicę śmierci

8. Dziękujemy przysiółkowi “Pudówka” i “Szewczyki” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “U Świętych cz. I”.

9. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej, będzie dziś po Mszy świętej o godzinie 11.30 w kościele parafialnym.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację schodów i tarasu.

11. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy!

12. Ogłoszenie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pewli Wielkiej

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pewli Wielkiej informuje, że od dnia 17 lutego 2020 r. do 6 marca 2020 r. rozpoczynają się zapisy do oddziału przedszkolnego dzieci sześcioletnich w naszej szkole. Szczegółowe informacje udostępniamy na stronie internetowej szkoły http://www.sp1pewelw.szkolnastrona.pl/a,198,zarzadzenia-w-sprawie-rekrutacji.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
09.02.2020 r. – 5. niedziela zwykła

1. Dziś przypada 5 niedziela zwykła. Jezus przypomina o naszej tożsamości: Wy jesteście solą ziemi. Wy jesteście światłem świata (Mt 5, 13a. 14a). Ta prawda przypomina, iż ponosimy współodpowiedzialność za losy Kościoła i świata. Tę różnorodną w swojej formie służbę Bogu i ludziom wzmocnijmy poprzez słuchanie słowa Bożego i pełny udział w Ofierze Bożego Baranka.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 10 lutego – wspomnienie Św. Scholastyki, dziewicy,

– we wtorek, 11 lutego – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia,

– w piątek, 14 lutego – święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

3. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00.

4. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16.00 † Józef Dybek z córką Anną

wtorek,  godz. 16.00 w pewnej intencji

środa, godz. 16.00 † Bronisław Buława w 7. rocznicę śmierci z żoną Anną

czwartek,  godz. 16.00 † Jan Dulański z żoną Stefanią w rocznicę śmierci

piątek, godz. 16.00 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

sobota, godz. 16.00 † Zofia Piecha

niedziela, godz. 8.00 † Adela Gołuch

godz. 10.00 (Adamki) † Mieczysław Szewczyk z synem Zdzisławem i rodzicami

godz. 11.30 za parafian

5. Dziękujemy przysiółkowi “Buławka cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Pudówka” i “Szewczyki”.

6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej, będzie w przyszłą niedzielę (16.02.2020 r.) po Mszy świętej o godzinie 11.30 w kościele parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy i kopert będą przeznaczone na renowację schodów i tarasu. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary!

8. Od dzisiaj przyjmowane są zapisy na wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł.

9. Ogłoszenie Katolickiego Przedszkola Niepublicznego w Pewli Wielkiej

Drodzy Państwo,

pragniemy poinformować, że zapisy do Katolickiego Przedszkola Niepublicznego w Pewli Wielkiej na nowy rok szkolny 2020/2021 zaczynają się już 01.03.2020 r. Do przedszkola są przyjmowane dzieci w wieku 2,5 do 5 lat. Rodzice zainteresowani zapisaniem dziecka niekoniecznie od września, lecz od każdego innego miesiąca w trakcie roku szkolnego 2020/2021 także są zobowiązani do złożenia karty zapisu dziecka do przedszkola. Karty przyjęć do przedszkola znajdują się w naszej placówce. Można się po nie zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Mających pytania lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego w godzinach 8.00-16.00. Liczba miejsc ograniczona.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
02.02.2020 r. – Święto Ofiarowania Pańskiego

1. W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. W świątyni jerozolimskiej starzec Symeon bierze Dzieciątko w ramiona i wyznaje: Moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów (Łk 2, 30-31). My także wyznajemy, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem świata, Światłością oświecającą ludzkie życie i przynoszącą radość. Bądźmy gotowi – jak Symeon i Anna – przyjąć Go do swoich serc.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 3 lutego – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika,

– w środę, 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy,

– w czwartek, 6 lutego – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskiej, prosimy Boga o dar nowych powołań do służby w Chrystusowym Kościele. Natomiast w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. Spowiedź święta z racji pierwszego piątku miesiąca będzie w piątek od godziny 14.30 do 16.00.

5. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godziny 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są zapisani na stałej liście odwiedzin.

6. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00.

7. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16.00 † Stanisław Hulbój

wtorek,  godz. 16.00 † Weronika Piecha

środa, godz. 16.00 † Józef Harężlak w 1. rocznicę śmierci

czwartek,  godz. 16.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla rodziny Sypion

piątek, godz. 16.00 † Stanisław Janoszek w 4. rocznicę śmierci

sobota, godz. 16.00 † Maria Kajdas w 2. rocznicę śmierci z mężem Józefem

niedziela, godz. 8.00 † Józef Lach z zięciem Markiem

godz. 10.00 (Adamki) † Jan Iskra

godz. 11.30 za parafian

8. Dziękujemy przysiółkowi “Buławka cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Buławka cz. II”.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26.01.2020 r. – 3. niedziela zwykła

1. Dziś trzecia niedziela zwykła. Jako wspólnota ludzi w wielu sprawach się różnimy: mamy swoją historię, własne nadzieje, osobiste radości oraz indywidualne porażki. Pomimo wszelkich odmienności łączy nas wiara w Boga Trójjedynego. Prośmy zatem – na zakończenie Tygodnia modlitw o jedność chrześcijan – o ducha jedności wyrażającego się w wielu płaszczyznach.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,

– w piątek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

5. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16.00 † Karol Piecha w rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 16.00 † Franciszka Lach

środa, godz. 16.00 † Stefan Kosibor

czwartek,  godz. 16.00 † Stanisław Hulbój

piątek, godz. 16.00 † Józef Hulbój w 11. rocznicę śmierci

sobota, godz. 16.00 † Stanisław Hulbój w 8. rocznicę śmierci z rodzicami

niedziela, godz. 8.00 za zmarłych, których wypominamy

godz. 10.00 (Adamki) za parafian

godz. 11.30 † Bogusław Janik w 7. rocznicę śmierci

7. Dziękujemy przysiółkowi “Szewcowa Polana cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Buławka cz. I”.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na renowację schodów i tarasu. W trzecią niedzielę stycznia zebrano 3610 zł.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19.01.2020 r. – 2. niedziela zwykła

1. Dziś druga niedziela zwykła. Jan Chrzciciel wskazuje na Jezusa mówiąc: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata (J 1, 29). To zdanie jest powtarzane w czasie każdej Mszy świętej, która urzeczywistnia ofiarę prawdziwego Baranka paschalnego. Pełni nadziei wyczekujemy również Godów Baranka, na które zostaniemy kiedyś zaproszeni. Uwielbiajmy Syna Bożego obecnego w znakach świętej liturgii i prośmy o dar miłosierdzia.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,

– w piątek, 24 stycznia – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan,

– w sobotę, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła.

3. W tym tygodniu (21 i 22 stycznia) swoje święto mają Babcie i Dziadkowie. Składamy im najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej!

4. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu. Jednocześnie zgodnie z decyzją Papieża Franciszka obchodzimy ją jako niedziele słowa Bożego.

5. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16.00 † Franciszka Lach

wtorek,  godz. 16.00 † Stanisław Hulbój

środa, godz. 16.00 † Julia Kubica z mężem Władysławem

czwartek,  godz. 16.00 † Weronika Piecha

piątek, godz. 16.00 w 50. rocznicę ślubu Joanny i Władysława Mazur

sobota, godz. 16.00 † Maria Adamek z mężem

niedziela, godz. 8.00 † Eugeniusz Kapała z żoną Stefanią

godz. 10.00 (Adamki) za parafian

godz. 11.30 † Małgorzata Waluś

7. Dziękujemy przysiółkowi “Szewcowa Polana cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Szewcowa Polana cz. II”.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na renowację schodów i tarasu.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12.01.2020 r. – Święto Chrztu Pańskiego

1. W dzisiejsze święto kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia, Jezus staje pośród rzeszy ludzi, którzy przybyli nad wody Jordanu, aby przyjąć chrzest pokuty. On będąc bez grzechu, solidaryzuje się z grzesznym człowiekiem, biorąc na siebie całą winę, którą raz na zawsze gładzi na drzewie krzyża. Przez chrzest otrzymaliśmy udział w jego zbawczym dziele i zostaliśmy przyjęci do grona dzieci Bożych.

2. We wtorek, 14 stycznia, obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

3. W piątek, 17 stycznia, przypada wspomnienie Św. Antoniego, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi dzień Judaizmu. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.

4. Od soboty, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00, z wyjątkiem wtorku i środy – Msza święta o godzinie 7.00.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16.00 † Józef Maciejny z żoną Elizą

wtorek,  godz. 7.00 † Stanisław Hulbój

środa, godz. 7.00 † Józef Buława w 3. rocznicę śmierci

czwartek,  godz. 16.00 † Weronika Piecha

piątek, godz. 16.00 † Franciszka Lach

sobota, godz. 16.00 † Joanna Byrtek z mężem Franciszkiem

niedziela, godz. 8.00 za parafian

godz. 10.00 (Adamki) † Jan Pluta z żoną Joanną i synem Bolesławem

godz. 11.30 † Stanisław Hulbój

7. Dziękujemy przysiółkowi “Plutowa Polana” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Szewcowa Polana”.

8. W przyszłą niedzielę składka w całości przeznaczona będzie na renowację schodów i tarasu. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary!

9. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w dniu 12.01.2020r. (niedziela) o godzinie 15.00 w salce pod Kaplicą w Adamkach.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
05.01.2020 r. – 2 niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Pan Bóg dotyka świat i nasze życie swoim Słowem. To jest Jego droga wyjścia na poszukiwanie zagubionego człowieka. W czasie liturgii – także dzisiejszej 2 niedzieli po Narodzeniu Pańskim – słyszymy Jego Słowo. Ono jest objawieniem Bożej miłości, która stała się motywem przyjścia na ziemię Syna Człowieczego.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązkowe. W całym kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym dniu przypada 6. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji.

Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. W tym dniu będzie można nabyć kadzidło i kredę za dobrowolną ofiarę, która będzie przeznaczona na pomoc misjonarzom w Kamerunie, gdzie siostry pallotynki prowadzą szkołę i przedszkole dla 200 dzieci. Nasza parafia finansuje to przedszkole i szkołę, przesyłając co roku około 10 tysięcy złotych. Za ofiary złożone w Święto Trzech Króli składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. W przyszła niedzielę, 12 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane: w poniedziałek jak w niedzielę, we wtorek i środę o godzinie 7.00, a od czwartku do soboty o godzinie 16.00.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 8.00 w intencji pielgrzymów z Biernej z turnusu wrześniowego

godz. 10.00 (Adamki) za parafian

godz. 11.30 † Roman Janik w 3. rocznicę śmierci

wtorek,  godz. 7.00 † Franciszka Lach

środa, godz. 7.00 za zmarłego ojca i brata

czwartek,  godz. 16.00 † Marian Majdak

piątek, godz. 16.00 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

sobota, godz. 16.00 w intencji uczestników wyjazdu do Bułgarii z grupy Pana Karola

niedziela, godz. 8.00 † Józef Rom

godz. 10.00 (Adamki) za parafian

godz. 11.30 † Bronisław Kosibor

6. Dziękujemy przysiółkowi “Łazy” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Plutowa Polana”.

7. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

– niedziela, 05.01.2020, od godziny 14.00 – ciąg dalszy Adamki od Pani Mirosławy Adamek,

– poniedziałek, 06.01.2020, od godziny 14.00 – Koło Szkoły i Piechy od Pani Marii Rom.

8. Kolędnicy Misyjni zebrali kwotę 3204 złote. Serdecznie dziękujemy za ofiarność i życzliwe przyjęcie.

9. Ogłoszenie

Jest możliwość ubezpieczenia budynków:

– w dniu 10 stycznia (piątek) w Szkole w Adamkach w godzinach 12.00 – 15.00,

– w dniu 11 stycznia (sobota) w Remizie OSP w godzinach 9.00 – 12.00.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29.12.2019 r. – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dziś przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona dla nas wzorem godnym naśladowania, aby w naszych wspólnotach rodzinnych zawsze dominowała miłość. Potrzeba nam świętych rodzin, które świadectwem życia potrafią odeprzeć wszelkie próby podważenia wartości wspólnoty rodzinnej. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy rodziną Bożą, jesteśmy zatem wezwani do wspomagania siebie na drodze do świętości.

2. We wtorek przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy wiernych na uroczyste nabożeństwo przebłagalne połączone z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym składanym przez proboszcza parafii o godzinie 16.00. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto spełni zwykłe jego warunki i w tym dniu odmówi pobożnie i publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w środę, 1 stycznia – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie. W tym dniu porządek Mszy świętych jak w niedzielę, będzie także dodatkowa Msza święta o godzinie 16.00,

– w czwartek, 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele Chrystusowym oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

5. Spowiedź święta z racji pierwszego piątku miesiąca oraz Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będą w piątek po Mszy świętej o godzinie 7.00.

6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godziny 8.00. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są zapisani na stałej liście odwiedzin.

7. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane: w poniedziałek o 7.00, we wtorek o 16.00, we środę jak w niedzielę oraz dodatkowo o godzinie 16.00, we czwartek, piątek i sobotę o godzinie 7.00.

8. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 7.00 † Bronisław Kosibor

wtorek,  godz. 16.00 własna intencja

środa, godz. 8.00 za parafian

godz. 10.00 (Adamki)

godz. 11.30

godz. 16.00

czwartek,  godz. 7.00 w intencji pielgrzymów do Medjugorie z turnusu sierpniowego

piątek, godz. 7.00 † Weronika Piecha

sobota, godz. 7.00 † Bronisław Kosibor

niedziela, godz. 8.00 za zmarłych, których wypominamy

godz. 10.00 (Adamki) † Władysław Adamek

godz. 11.30 za parafian

9. Dziękujemy przysiółkowi “Piechówka cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Łazy”.

10. Bóg zapłać przysiółkowi “Łazy” za ofiarę na opał w wysokości 300 zł.

11. Sołtys Pewli Wielkiej, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna mają zaszczyt zaprosić na spotkanie wigilijne i wspólne kolędowanie, które odbędzie się w niedzielę, 29 grudnia o godzinie 18.00 w budynku OSP w Pewli Wielkiej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców!

12. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

– niedziela, 29.12.2019, od godziny 14.00 – Pudówka i Szewczyki do Pani Danuty Dybczak,

– poniedziałek, 30.12.2019, od godziny 8.30 – U Świętych, Brańki i Koło Sklepu do Pana Antoniego Lacha,

– wtorek, 31.12.2019, od godziny 8.30 – Buławka,

– środa, 01.01.2020, od godziny 14.00 – Marszałki, Bigosy i Adamki do Pana Mariana Łatki

– czwartek, 02.01.2020, od godziny 8.30 – ciąg dalszy Koło Sklepu do Koło Toru,

– piątek, 03.01.2020, od godziny 11.00 – Chałpiska, Janiki i Madeje,

– sobota, 04.01.2020, od godziny 8.30 – Dolina, Garleje, Romy, Ponikwie do Pana Władysława Tlałki.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22.12.2019 r. – IV niedziela Adwentu

1. Pan Bóg jest wciąż z nami (Emmanuel). Ta prawda stanowi treść 4 niedzieli adwentu. W każdej celebracji Eucharystii doświadczamy spotkania z Tym, który jest z nami, chce być pośród nas, pragnie być obecny w tym świecie i dla tego świata, aby go przemieniać. Otwórzmy nasze serca i umysły, by owocnie uczestniczyć w tym darze zbawienia.

2. We wtorek, 24 grudnia, przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

We wtorek zasiądziemy wspólnie do stołu wigilijnego. Rozpocznijmy ten wieczór modlitwą, przeczytaniem rozdziału Ewangelii i śpiewem kolęd. Łamiąc się opłatkiem i składając sobie najserdeczniejsze życzenia zapomnijmy o smutkach, troskach i urazach. Pamiętajmy w tym dniu o ludziach biednych, samotnych i chorych.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy uroczystą Pasterką o północy.

Na radosne dni Świąt Bożego Narodzenia, składam najserdeczniejsze życzenia wszystkim mieszkańcom naszej wioski oraz gościom. Niech Boża Dziecina obdarzy i ubogaci wszystkich swoimi darami a Matka Najświętsza niech ma nasz w szczególnej opiece.

3. W środę, 25 grudnia, przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę.

4. W czwartek, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę, a składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5. W piątek, 27 grudnia – święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty. Będzie poświęcenie i degustacja wina mszalnego, można również przynieść własne wino do poświęcenia.

6. W sobotę, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków.

7. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

8. Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane: w poniedziałek i we wtorek o godzinie 6.30 (Roraty), w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w święto Świętego Szczepana – jak w niedzielę oraz w piątek i w sobotę o godzinie 7.00.

9. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 6.30 † Bronisław Kosibor

wtorek,  godz. 6.30 † Władysław Michulec z zięciem Zdzisławem

środa, godz. 8.00 † Stanisław Klimczak

godz. 10.00 (Adamki) w 90. rocznicę urodzin Stefanii Buława

godz. 11.30 za parafian

czwartek,  godz. 8.00 † Szczepan Dybczak z żoną Karoliną

godz. 10.00 (Adamki) za parafian

godz. 11.30 † Jan Marszałek w 10. rocznicę śmierci

piątek, godz. 7.00 † ks. Franciszek Mąkinia w 5. rocznicę śmierci

sobota, godz. 7.00 † Zofia Duc w 15. rocznicę śmierci

niedziela, godz. 8.00 † Bronisław Hulbój z żoną Stefanią i synem Kazimierzem

godz. 10.00 (Adamki) † Franciszek Ponikwia w rocznicę śmierci

godz. 11.30 za parafian

10. Dziękujemy przysiółkowi “Piechówka cz. I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Piechówka cz.II”.

11. Po Mszach świętych roratnich (poniedziałek i wtorek) będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację schodów i podestów. W grudniu zebrano 6946 zł. Razem mamy 137149 zł. Serdecznie dziękujemy!

13. Od piątku, 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii Kolędę. W piątek od godziny 8.30 – Piechówka, w sobotę od godziny 8.30 – Łazy, Szewcowa i Plutowa Polana.

14. Jest organizowana pielgrzymka na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego, połączona ze zwiedzaniem Warszawy oraz Niepokalanowa, w dniach 6-7.06.2020 r. Szczegóły wyjazdu będą podane wkrótce.

15. W piątek, 27 grudnia, w godzinach od 11 do 16, nasze domy będą odwiedzać Kolędnicy Misyjni. Ofiary złożone kolędnikom, będą przekazane dla dzieci w Amazonii w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego.

16. Sołtys, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz Strażacy zapraszają wszystkich mieszkańców Pewli Wielkiej na spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewanie kolęd, które odbędzie się 29 grudnia o godzinie 18 w strażnicy OSP. Serdecznie zapraszamy!


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15.12.2019 r. – III niedziela Adwentu

1. W kondycję ludzkiego życia wpisane jest oczekiwanie, czekamy na wiele rzeczy, wydarzeń, osób… Czy przeżywamy życie w duchu oczekiwania na przyjście Pana? Ono winno być naznaczone poczuciem radości, o czym przypomina liturgia 3 niedzieli adwentu zwanej Gaudete! Pan wciąż przychodzi, a nasze spotkanie z Nim teraz się urzeczywistnia.

2. Roraty są odprawiane o godzinie 6.30, zapraszamy wszystkich do udziału!

3. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 6.30 † Krystyna Mąkinia

wtorek,  godz. 6.30 † Józef Mąkinia z żoną Jarosławą

środa, godz. 6.30 † Bronisław Kosibor

czwartek,  godz. 6.30 † Bronisław Kosibor

piątek, godz. 6.30 † Joanna Kąkol w 9. rocznicę śmierci

sobota, godz. 6.30 † Władysław Michulec z żoną Marią i synem Stefanem

niedziela, godz. 8.00 † Grzegorz Wiewióra z żoną Rozalią i synem Stanisławem

godz. 10.00 (Adamki) † Marian Buława w rocznicę śmierci

godz. 11.30 za parafian

4. Dziękujemy przysiółkowi “Piechy cz. II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Piechówka cz.I”.

5. Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem będzie 19 grudnia (czwartek): w Kościele Parafialnym od godziny 8.00 do 9.00 oraz od 15.30 do 17.00. W Kaplicy w Adamkach od godziny 14.30 do 15.00.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na renowację schodów i tarasów. Bóg zapłać!

7. W Jeleśni Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem będzie 21 grudnia (sobota) w godzinach: 8.00 – 9.00, 10.00 – 10.45, 16.15 – 17.00.

8. W zakrystii są do nabycia świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała świeczka w cenie 5 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego Dzieła.

9. Są również rozprowadzane opłatki na wigilijny stół przez Panie Organistki. Złożone ofiary są wynagrodzeniem za ich całoroczną pracę. Za wszystkie ofiary dziękujemy!

10. Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pewli Wielkiej oraz Rada Rodziców zapraszają mieszkańców i Radnych na spotkanie z Panią Wójt, które odbędzie się w poniedziałek, 16 grudnia o godzinie 17.00 w budynku OSP w Pewli Wielkiej. Tematem spotkania będzie przyszłość naszej szkoły. Liczymy na liczne przybycie.

Dyrektor oraz Rada Rodziców


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
08.12.2019 r. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. W dniu dzisiejszym (pomimo niedzieli adwentowej) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlitwą i ofiarą składną do koszyczka pod chórem wspieramy Kościół na Wschodzie.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w piątek, 13 grudnia – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

– w sobotę, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

3. Roraty są odprawiane o godzinie 6.30, zapraszamy wszystkich do udziału!

4. Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem w naszej parafii będzie 19 grudnia (czwartek).

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 6.30 † Joanna Kubica

wtorek,  godz. 6.30 † Józef Pluta

środa, godz. 6.30 † Franciszek Byrtek

czwartek,  godz. 6.30 † Aleksander Rom z synem Markiem

piątek, godz. 6.30 za parafian

sobota, godz. 6.30 † Anna Płonka w 1. rocznicę śmierci z mężem Stefanem

niedziela, godz. 8.00 † Henryk Szarpak w 1. rocznicę śmierci

godz. 10.00 (Adamki) † Józef Klimczak z żoną Władysławą

godz. 11.30 roczek Igora Uflanta

6. Dziękujemy przysiółkowi “Piechy cz.I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Piechy cz.II”.

7. W zakrystii są do nabycia świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała świeczka w cenie 5 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego Dzieła.

8. Od dziś są rozprowadzane opłatki na wigilijny stół przez Panie Organistki. Złożone ofiary są wynagrodzeniem za ich całoroczną pracę. Za wszystkie ofiary dziękujemy!

9. W przyszłą niedzielę ofiary złożone do kopert i na tacę będą przeznaczone na renowację schodów i podestów. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

10. Ogłoszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pewli Wielkiej informuje, że od dzisiejszej niedzieli (8 grudnia) pod chórem są wystawione bożonarodzeniowe prace naszych podopiecznych. W ramach działalności naszej Parafii na rzecz osób niepełnosprawnych zapraszamy do zakupu ich prac. Obok prac znajduje się skrzynka, do której mogą Państwo wrzucać darowizny na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, zabierając sobie pracę która się spodobała. Przy pracach są minimalne ceny. Prace będą wystawione do 22 grudnia tzn. do ostatniej niedzieli przed Bożym Narodzeniem. Zebrane pieniądze pomogą w organizacji wigilii podopiecznym Domu. Zapraszamy wszystkich do składania ofiar i zakupu prac.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
01.12.2019 r. – I niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwaga skupiona jest także na powtórnym Jego przyjściu na końcu czasów. Nasze życie rozgrywa się między tymi dwoma decydującymi wydarzeniami w dziejach. Pan przybędzie a my wychodzimy Mu na spotkanie. Każda Eucharystia jest naszym spotkaniem z Tym, który ciągle przychodzi.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

– w środę, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Panu Bogu polecamy intencje górników oraz ich rodzin. Jest to również Dzień modlitw za bezrobotnych. W tym dniu zostanie odprawiona Msza św. o godzinie 9.00 w intencji emerytowanych górników,

– w piątek, 6 grudnia – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego,

– w sobotę, 7 grudnia – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

3. Od jutra zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci na Msze święte roratnie o godzinie 6.30.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W czwartek modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

5. Spowiedź święta w pierwszy piątek, będzie przed i po Roratach.

6. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godziny 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie są zapisani na stałej liście odwiedzin.

7. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, obchodzimy liturgiczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu modlitwą i ofiarą do koszyczka pod chórem wspieramy Kościół na Wschodzie.

8. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 6.30 † Joanna Kubica

wtorek,  godz. 6.30 † Franciszek Byrtek

środa, godz. 6.30 † Wanda Uflant z mężem Antonim

godz. 9.00 w intencji emerytowanych górników

czwartek,  godz. 6.30 za parafian

piątek, godz. 6.30 † Jan Hulbój w 22 rocznicę śmierci

sobota, godz. 6.30 † Tadeusz Góra

niedziela, godz. 8.00 † Zdzisław Szewczyk w 3 rocznicę śmierci

godz. 10.00 (Adamki) † Wojciech Adamek z żoną Rozalią

godz. 11.30 w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

9. Dziękujemy przysiółkowi “Koło Sklepu cz.II” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Piechy cz.I”.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. W tym tygodniu dziękujemy przysiółkom: Pódówka i Rówienki (150 zł), Brańki (960 zł), Szewcowa Polana (995 zł), Plutowa Polana (200 zł), Koło Szkoły (680 zł).

11. Od dzisiaj są do nabycia w zakrystii, świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Mała świeczka w cenie 5 zł, a duża 20 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego Dzieła.

12. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane opłatki na wigilijny stół przez Panie Organistki. Złożone ofiary są wynagrodzeniem za ich całoroczną pracę. Za wszystkie ofiary dziękujemy!

13. Serdecznie zapraszamy na spotkanie Rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się 7 grudnia, w sobotę o godzinie 9.00 w Sanktuarium w Rychwałdzie.

14. Ogłoszenie

Sołtys Pewli Wielkiej i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pewli Wielkiej uprzejmie proszą mieszkańców o złożenie podpisów pod petycją do Pani Wójt. Petycja zawiera prośbę o niezamykanie naszej szkoły w następnym roku szkolnym. Podpisy można złożyć przed Kościołem. Rodzice z góry dziękują za każdy złożony podpis.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24.11.2019 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Tytuł, którym dzisiaj w sposób szczególny pragniemy zwracać się do Jezusa, miał w pierwotnym Kościele swój odpowiednik w postaci greckiego terminu Kyrios. On zawsze był, jest i będzie naszym Panem i Królem. Jemu jest dana wszelka władza w niebie i na ziemi. Służenie Jezusowi Królowi nie oznacza uciemiężenia, lecz wolność, do której zostaliśmy powołani. Jako święty lud naszego Pana Jezusa Chrystusa, oddajmy cześć Temu, który jest Panem i Królem Wszechświata.

Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

2. W sobotę, 30 listopada, przypada święto Św. Andrzeja, apostoła.

3. W przyszłą niedzielę, 1 grudnia, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16.00 † Joanna Kubica

wtorek,  godz. 16.00 † Franciszek Byrtek

środa, godz. 16.00 † Franciszek Mąkinia z żoną Reginą i synem Józefem

czwartek,  godz. 16.00 † Stefan Kosibor

piątek, godz. 16.00 † Mieczysław Dybczak

sobota, godz. 16.00 w 30. rocznicę urodzin Danusi Płonka

niedziela, godz. 8.00 za zmarłych z wypominków

godz. 10.00 (Adamki) † Stanisław Gawlik z żoną Stefanią

godz. 11.30 za parafian

6. Dziękujemy przysiółkowi “Koło Sklepu cz.I” za ofiary na sprzątanie Kościoła.
W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Koło Sklepu cz.II”.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na renowację schodów i tarasu. W listopadzie zebraliśmy 5850 zł. Razem mamy 129453 zł. Bóg zapłać!

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła. W tym tygodniu dziękujemy przysiółkom: Ponikwie (470 zł), Madeje (270 zł),  Koło Sklepu i Koło Toru (2445 zł), Dolina i Garleje (350 zł), Piechy (620 zł), Szewczyki i Święci (680 zł), Piechówka (925 zł).

Copyright © 2020 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost