33 863 67 36

Ogłoszenia i intencje Mszy Świętych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
29.11.2020 r. – I niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem “Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła,

– w czwartek, 3 grudnia – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

– w piątek, 4 grudnia – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w tym dniu będzie dodatkowa Msza święta o godzinie 9.00 w intencji górników emerytów i zmarłych górników.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania, czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

4. Ze względu na aktualną sytuację związaną z pandemią, nie będzie pierwszopiątkowych odwiedzin chorych.

5. Spowiedź święta w pierwszy piątek miesiąca będzie przed i po Roratach.

6. Od jutra rozpoczynamy Roraty, Msze święte będą odprawiane o godzinie 6.30, wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

7. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 6:30 † Józef Ponikwia z żoną Marią i synem Józefem w rocznicę śmierci

wtorek, godz. 6:30 † Stefania Michulec

środa, godz. 6:30 † Agnieszka Płachetka

czwartek, godz. 6:30 † Wacław Bernat

piątek, godz. 6:30 † Marian Łatka

godz. 9:00 w intencji górników emerytów i zmarłych górników

sobota, godz. 6:30 w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej z naszej parafii

niedziela, godz. 8:00 † Zdzisław Szewczyk w 4. rocznicę śmierci

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) † Marian Buława w 10. rocznicę śmierci

godz. 11:30 za zmarłych, których wypominamy

7. Dziękujemy przysiółkowi “Dolina” i “Garleje” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Romy”.

8. Są do nabycia świece wigilijne Caritas, mała świeca w cenie 5 zł. Kupując świecę wspieramy akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

9. Od przyszłej niedzieli Panie Organistki będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do nabywania!

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na opał, w tym tygodniu dziękujemy przysiółkom: Plutowa Polana (300 zł), Koło Sklepu i Koło Toru (2640 zł), Koło Szkoły (620 zł), Dolina i Garleje (340 zł), Chałpiska i Janiki (1120 zł), Piechówka (1190 zł), Ponikwie (420 zł).

11. Ogłoszenie

W odpowiedzi na dotykającą nas pandemię koronawirusa oraz kryzysową sytuacją panującą aktualnie w szpitalach, członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci organizują zbiórkę rzeczy potrzebnych pacjentom oddziału zakaźnego COVID-19 Szpitala Kolejowego w Wilkowicach.

Potrzebne są:
– podkoszulki bawełniane,
– pościel,
– poduszki,
– kołdry,
– koce,
– woda mineralna niegazowana,
– środki czystości (chusteczki nawilżane dla dzieci, mydło, oliwki i balsamy do ciała, ręczniki papierowe).

Dary można dostarczać do zelatorek ADŚ: Pani Teresy Juraszek i Pani Władysławy Buława, a także do Pani Alicji Olejniczak do sklepu “U Świętych”. Kontakt telefoniczny do Pań znajduje się w gablotce ADŚ.

Prosimy o sukcesywne dostarczanie produktów, ponieważ w szpitalu nie ma możliwości ich składowania.

Akcja wśród członków Apostolstwa Dobrej Śmierci rozpoczęła się już w poniedziałek, 16 listopada i spotkała się z bardzo dużym odzewem nie tylko wśród członków, ale także całej parafialnej społeczności.

W imieniu pacjentów i personelu Szpitala Kolejowego w Wilkowicach już teraz Apostolstwo Dobrej Śmierci w Pewli Wielkiej, dziękuje za ofiarowane dary.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22.11.2020 r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię, by założyć królestwo Boże mające charakter powszechny, obejmujący wszystkie ludy i narody. Konając na drzewie krzyża objął swoimi ramionami każdego człowieka. Wszyscy, bez wyjątku, otrzymaliśmy zadatek życia wiecznego w Jego królestwie. Niech uczestnictwo w Eucharystii jeszcze bardziej umocni nas na drodze wiary prowadzącej do uznania, że Jezus Chrystus jest jedynym Królem Wszechświata.

2. Dziś można zyskać odpust zupełny, odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiejsza uroczystość to główne święto patronalne Akcji Katolickiej.

 3. We wtorek, 24 listopada, przypada wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

4. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.

5. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00, zachęcamy do uczestnictwa. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

6. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16:00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Krzysztofa, Marzeny i Poli

wtorek, godz. 16:00 † Gertruda Michulec

środa, godz. 16:00 † Franciszek Klimczak z żoną Stefanią w rocznicę śmierci

czwartek, godz. 16:00 † Krystyna Hulbój

piątek, godz. 16:00 † Marian Łatka

sobota, godz. 16:00 † Stefan Kosibor

niedziela, godz. 8:00 za parafian

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) † Zdzisław Szewczyk

godz. 11:30 † Tadeusz Góra

7. Dziękujemy przysiółkowi “Madeje” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Dolina” i “Garleje”.

8. Są do nabycia świece wigilijne Caritas, mała świeca w cenie 5 zł. Kupując świecę wspieramy akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na opał, w tym tygodniu dziękujemy przysiółkowi “Madeje” (330 zł).

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację schodów i tarasu. W październiku zebrano 1 350 zł, w listopadzie 550 zł, razem mamy 173 352 zł. Wykonawcy wypłacono 126 400 zł, po likwidacji usterek wykonawcy należy wypłacić 20 000 zł, za wykonanie pozostałych prac należy wypłacić: Panu Pawłowi Waligórze 11 500 zł i Panu Marianowi Uflantowi 40 000 zł. Do zebrania całej kwoty brakuje nam 24 548 zł.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15.11.2020 r. – 33 niedziela zwykła

1. Jako żywe kamienie duchowej świątyni, przychodzimy do Chrystusa w 33 niedzielę zwykłą, byśmy jako lud odkupiony mogli się z Nim spotkać na sprawowaniu sakramentalnej Ofiary. To On oddala od nas wszystkie przeciwności i leczy nasze choroby. Zbawcze działanie Jezusa ma nam pomóc w pełnieniu woli Bożej.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

– we wtorek, 17 listopada – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,

– w środę, 18 listopada – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całej diecezji,

– w piątek, 20 listopada – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Oddajemy cześć  Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca,

– w sobotę, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora.

3. W przyszłą niedzielę, 22 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

4. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godzinie 16.00, zachęcamy do uczestnictwa. Przypominamy, że w Kościele należy mieć zasłonięte usta i nos.

5. Intencje mszalne:

poniedziałek, godz. 16:00 † Bolesław Żydek z żoną Heleną

wtorek, godz. 16:00 † Krystyna Hulbój

środa, godz. 16:00 † Marian Łatka

czwartek, godz. 16:00 † Helena Michulec w 1. rocznicę śmierci

piątek, godz. 16:00 † Franciszek Płachetka

sobota, godz. 16:00 † Julia Piecha z mężem Karolem

niedziela, godz. 8:00 za parafian

godz. 10:00 (w Kaplicy w Adamkach) † Franciszka Ponikwia

godz. 11:30 † Władysław Cwajna z rodzicami

6. Dziękujemy przysiółkowi “Janiki cz. II” za ofiary na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu Kościół sprzątają mieszkańcy przysiółka “Madeje”.

7. Bardzo prosimy o ofiary na ogrzewanie Kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. Bardzo prosimy o uregulowanie opłat za nagrobki (opłata na 20 lat za: pojedynczy grób 200 zł, grób głębinowy 300 zł, podwójny grób 400 zł). Pieniądze te są przeznaczone na utrzymanie cmentarza, m.in. na wywóz śmieci, który jest bardzo kosztowny (ostatni wywóz śmieci kosztował 3700 zł). Zachęcamy, by nie kupować nowych dużych zniczy, kupując tylko wkłady wspólnie możemy ograniczyć ilość odpadów.

9. Są do nabycia świece wigilijne Caritas, mała świeca w cenie 5 zł, duża świeca w cenie 20 zł. Kupując świecę wspieramy akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.


Copyright © 2020 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost