33 863 67 36

Parafialny Zespół Charytatywny

Opiekun: ks. prob. Jerzy Kolasiński

Do 2014 roku parafia poprzez Fundację Pomocy Potrzebującym pod patronatem „ Niepokalanej” prowadziła na terenie gmin: Jeleśnia, Świna, Żywiec i Radziechowy program „ Unijnej Pomocy Żywnościowej PEAD”. Około 15 wolontariuszy uczestniczyło w rozdzielaniu do 300 ton żywności rocznie. Trwało to około 10 lat. Działała również Jadłodajnia św. Maksymiliana, która w okresie zimowym wydawała około 1200 posiłków dziennie, w większości dowożonych do szkół: w Milówce, Węgierskiej Górce, Makowie Podhalańskim i Suchej Beskidzkiej. Korzystali z nich również uczniowie szkół żywieckich.

Obecnie Parafialny Zespół Charytatywny liczący około 10 członków – wolontariuszy. Organizuje on co roku wyjazdy kolonijne nad morze dla około 100 osób, dzieci i całych rodzin.
Parafia finansuje przedszkole w Kamerunie, gdzie pracują siostry pallotynki. Od pięciu lat wysyłamy około 8 tyś złotych rocznie, co jest dużym wkładem w utrzymanie tego przedszkola. To ofiara całej parafii ze skarbonek wielkopostnych i zakupu kadzidła i kredy w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost