33 863 67 36

Spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej w naszej Parafii

W 104. rocznicę założenia Rycerstwa Niepokalanej przez św. Maksymiliana Kolbego oraz w 43. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, w naszej Parafii odbyło się spotkanie formacyjne MI z Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Spotkanie rozpoczęło się od wystawienia Najświętszego Sakramentu i wspólnej modlitwy, odmówiono pierwszą część Różańca – radosną. Następnie została odprawiona Msza święta, której przewodniczył o. Arkadiusz Bąk, franciszkanin, Asystent MI Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W koncelebrze był opiekun MI z Rychwałdu – o. Tomasz Pawlik OFMConv, opiekun MI z Świnnej – ks. kanonik Rafał Brzuchański oraz Ksiądz Proboszcz Jerzy Kolasiński – opiekun naszych Rycerzy.

Podczas homilii o. Arkadiusz mówił o wyborach, jakich dokonuje człowiek, mogą one prowadzić do śmierci – wiecznego potępienia, ale mogą być też takie, które prowadzą do świętości. Nawiązał do chwili, gdy św. Maksymilian dokonał wyboru i oddał swoje życie za współwięźnia.

Po Eucharystii, przedstawicielki Rycerzy Niepokalanej, w imieniu całego stowarzyszenia, złożyły życzenia z okazji imienin dla Pani Prezes Urszuli Kraus.

Ostatnim punktem spotkania była chwila na wspólne rozmowy przy stole.

Rycerze Niepokalanej z Pewli Wielkiej bardzo dziękują wszystkim gościom za przybycie, serdeczne podziękowania kierują do o. Arkadiusza, Pani Prezes Urszuli, opiekunów MI z Rychwałdu i Świnnej.

Bardzo dziękujemy Księdzu Proboszczowi za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost