33 863 67 36

Zapraszamy na Roraty

„W mocy Bożego Ducha” to hasło programu duszpasterskiego na nowy rok liturgiczny, poświęcony Duchowi Świętemu. Rok liturgiczny rozpoczyna Adwent – radosny czas oczekiwania na Narodziny Pana Jezusa.

Bardzo dobrym duchowym przygotowaniem na nadchodzące Święta są Roraty, które w Kościele Parafialnym będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Zapraszamy wszystkich Parafian, a w szczególności dzieci i młodzież z lampionami do uczestnictwa w codziennej porannej Eucharystii. Rozważania roratnie będą nam przybliżać Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej, a hasło przewodnie to „Z Duchem Twoim”. Przez przykład postaci biblijnych poznamy dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce.

Zachęcamy dzieci, ale również dorosłych do zaglądania na stronę internetową Małego Gościa Niedzielnego (https://www.malygosc.pl/Nasze_akcje/Roraty/Roraty_2018/Glowna/), gdzie znajdują się dodatkowe materiały do rozważań na każdy dzień Adwentu.

Warto także pomyśleć o postanowieniu adwentowym, by jeszcze lepiej wykorzystać dany nam czas. Na przykład możemy objąć naszą modlitwą dzieci, które mają się narodzić, dzieci narodzone oraz ich rodziców oraz prosić o przemianę serc ludzi, dla których życie jest wartością podważalną w ramach akcji „Adwent – radosny czas oczekiwania na każde dziecko”. Rozważania sprzed kilku lat, ale nadal aktualne, można znaleźć na stronie: https://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/2012/11/15/adwent-radosny-czas-oczekiwania-na-kazde-dziecko/. Inną propozycją może być tegoroczna akcja modlitwa za kapłanów, więcej informacji na stronie organizatorów: https://ddak.wordpress.com/adwent-2018/. Pomysłów na postanowienia adwentowe jest wiele, wystarczy poszukać.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy na Roraty, nie prześpijmy Adwentu!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost