33 863 67 36

Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego

W niedzielę, 14 sierpnia obchodziliśmy w naszej wspólnocie Odpust Parafialny ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym szczególnym dniu gościliśmy ks. Roberta Uflanta naszego rodaka, który przewodniczył sumie odpustowej i wygłosił homilię. Okazji do świętowania było więcej, ponieważ ks. Robert w tym roku obchodzi 10. rocznicę święceń kapłańskich.

Na sumie odpustowej obecny był również ks. bp. Tadeusz Kusy – biskup diecezji Kaga-Bandoro w Republice Środkowoafrykańskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili uroczystości odpustowe. Dziękujemy przybyłym księżom, służbie liturgicznej, dzieciom, które sypały kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom które niosły feretrony. Dziękujemy członkom Rycerstwa Niepokalanej i Apostolstwa Dobrej Śmierci, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i Strażakom z OSP Pewel Wielka. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom i gościom!

Podczas tegorocznego odpustu prowadzony był charytatywny kiermasz ciast dla Wiktorka Szczechowiaka, który potrzebuje bardzo drogiej terapii genowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie i zakup ciast. Pragniemy także podziękować osobom, które zaangażowały się w przygotowania, upiekły ciasta i przekazały je na kiermasz. Dziękujemy także Strażakom z OSP w Pewli Wielkiej za pomoc w organizacji stanowiska.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost