33 863 67 36

Uroczystość odpustowa i wprowadzenie relikwii Św. Maksymiliana Marii Kolbego do naszego Kościoła

W tym roku odpust parafialny był wyjątkowy, ponieważ uroczyście przywitaliśmy relikwie Św. Maksymiliana Marii Kolbego w naszym Kościele.

Nasza parafia otrzymała relikwie Św. Maksymiliana, dzięki staraniom o. Arkadiusza Bąka, franciszkanina z Harmęż, który prowadził tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

Na Mszy świętej o godzinie 11.30 licznie zgromadzili się mieszkańcy naszej parafii oraz przedstawiciele lokalnej społeczności: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i druhowie z OSP w Pewli Wielkiej. Uroczystość wzbogaciła obecność Pani Prezes Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji bielsko – żywieckiej  Urszuli Kraus oraz przedstawicieli Wspólnot „Rycerstwa Niepokalanej” z parafii w Bielsku-Białej Aleksandrowicach i Komorowicach, Rychwałdzie, Świnnej, Ciścu, Starej Wsi, Oświęcimiu i Żywcu, górale żywieccy ze Związku Podhalan i młodzież z Harmęż. Była też obecna Pani Anna Wasilewska Wójt Gminy Jeleśnia.

Sumie odpustowej przewodniczył o. Arkadiusz, który w procesji z ks. Proboszczem, ks. Krzysztofem i służbą liturgiczną, wniósł relikwie Św. Maksymiliana do naszego Kościoła. Na Mszy świętej byli też obecni księża z naszego dekanatu wraz z ks. dziekanem Janem Jakubkiem.

Liturgia rozpoczęła się od odczytania dokumentu z klasztoru w Niepokalanowie, w którym napisano że nasza parafia otrzymuje relikwie Św. Maksymiliana. Podczas homilii o. Arkadiusz pokazał, że Św. Maksymilian może być wzorem dla nas wszystkich. Uczy kapłanów – gorliwej służby i oddania siebie na służbę Bogu i bliźniemu, rodziców – ofiarnej miłości, młodzieży i dzieci – rozwoju swoich zainteresowań i pasji, ludzi starszych i cierpiących – wartości cierpienia, wszystkich – chrześcijańskiej tożsamości. Msza święta zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła, a następnie uczciliśmy relikwie naszego Patrona.

Bardzo serdecznie dziękujemy o. Arkadiuszowi za pomoc w otrzymaniu relikwii Św. Maksymiliana i za przewodniczenie sumie odpustowej.

Obszerną fotorelację z uroczystości oraz artykuł autorstwa Pani Urszuli Rogólskiej z „Gościa Niedzielnego” można zobaczyć i przeczytać pod linkiem https://bielsko.gosc.pl/gal/pokaz/5792885.Wprowadzenie-relikwii-sw-Maksymiliana-w-Pewli-Wielkiej?fbclid=IwAR3GckheHzpyibDHrM8XABCtLT5zJh-61a8rrsEwVq6QZ9gm3vYkCfZmPc0#gt oraz https://bielsko.gosc.pl/doc/5793479.Maksymilian-od-niedzieli-mieszka-w-Pewli-Wielkiej.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost