33 863 67 36

Rozpoczynamy Adwent

W niedzielę, 3 grudnia rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny oraz Adwent, czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane o godzinie 6:45 w Kościele Parafialnym. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież i dorosłych. Jest to najlepsza forma przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

Warto też zadbać o nasze sumienie, dlatego zachęcamy by skorzystać z Sakramentu Pokuty podczas dnia Spowiedzi świętej w naszej Parafii, który będzie w sobotę, 16 grudnia.

Podczas tego okresu oczekiwania warto podjąć postanowienia, może warto zrezygnować z oglądania telewizji i zmniejszyć czas korzystania z internetu. Podarować więcej chwil Bogu, rodzinie i bliskim.

Wsłuchajmy się w słowa Papieża Franciszka, które skierował do Polaków podczas audiencji generalnej w środę, 29 listopada:

Za kilka dni zakończymy rok liturgiczny i rozpoczniemy kolejny w naszym życiu Adwent. Niech ten mocny duchowo okres będzie dla Was i dla Waszych rodzin okazją do owocnego przygotowania serca na narodzenie Zbawiciela. Otwórzcie się na Chrystusa ukrytego pod osłoną człowieka smutnego, samotnego i głodnego. Pozwólcie potrzebującym spotkać w waszych domach miłującego Boga. Z serca Wam błogosławię! „

Ważne słowa na temat Adwentu powiedział też Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ:

Adwent to czas nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela, bo to On jest sensem życia każdego człowieka. Jeśli On i Jego Ewangelia nie będą dla nas najważniejsze, to wszystkie nasze działania, nawet te bardzo prospołeczne, nie będą miały sensu.
Pierwsza niedziela Adwentu wprowadza nas w oczekiwanie. „Ma ono w tym okresie liturgicznym podwójny wymiar. W wymiarze doczesnym oczekujemy na narodziny Zbawiciela, który przychodzi na świat i wkracza do naszego życia, by je odmienić. Z kolei w wymiarze eschatologicznym, Adwent uświadamia nam, że całe nasze życie jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Pana na końcu czasów”.
„Adwent jest czasem nadziei, z którą oczekujemy na Zbawiciela, bo to On jest sensem życia każdego człowieka. Jeśli On i Jego Ewangelia nie będą dla nas najważniejsze, to wszystkie nasze działania, nawet te bardzo prospołeczne, nie będą miały sensu”.
Zachęcił, by ten czas oczekiwania wypełniony był modlitwą i uczynkami miłosierdzia wobec bliźnich. „Niech Maryja, która prowadzi nas w tym czasie, pokaże nam drogę, po której krocząc przygotujemy się na spotkanie z Panem, gdy przyjdzie”.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost