33 863 67 36

Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii

W tym roku podczas rekolekcji towarzyszył nam i głosił nauki o. Bogdan Kocańda, franciszkanin z Rychwałdu. W niedzielę zaprosił nas, by wyruszyć w drogę, podjąć decyzję o zmianie. Nawiązał do tekstu Ewangelii – przypowieści o synu marnotrawnym. Przedstawił występujące tam cztery postacie i zachęcał, by zastanowić się, którą postacią jesteśmy. W kolejne dni mówił o lęku, jakie są sposoby na radzenie sobie z nim i który jest najlepszy. Następnie poruszył temat bólu i cierpienia. Codziennie nauka rekolekcyjna nawiązywała do liturgii słowa. A myśl przewodnia tych rekolekcji to „nadzieja zawieść nie może”.

o. Bogdan wygłosił także słowo do mężczyzn, kobiet, młodzieży i dzieci. W tym roku były też szczególne spotkania rekolekcjonisty z kandydatami przygotowującymi się do Sakramentu Bierzmowania.
Na zakończenie naszych rekolekcji, osoby chore z naszej Parafii mogły przystąpić do Sakramentu Namaszczenia Chorych.

Serdecznie dziękujemy o. Bogdanowi za ten niezwykły czas, za wygłoszone słowo, udzielone sakramenty i za zaproszenie nas do wyruszenia w drogę. Życzymy, by wszyscy ludzie spotkani na kapłańskim szlaku obdarzali Ojca życzliwością i dobrocią. Wszechmogący Bóg niech każdego dnia rozpromienia swe oblicze darząc Cię łaską i pokojem.

Podczas rekolekcji o. Bogdan opowiadał o Fundacji Rodzina w służbie człowieka, zainteresowanych jej działalnością odsyłamy na stronę: http://www.fundacjarsc.pl/
Mówił także o Ruchu Pasterzy Nowego Serca CORDA PIA, gdzie codziennie podejmowana jest modlitwa za kapłanów. Więcej informacji jest dostępnych na stronie: http://www.rychwald.franciszkanie.pl/index.php?s=135&p=82&t=Ruch+Corda+Pia

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost