33 863 67 36

Parafialna pielgrzymka na Warmię, Mazury i Suwalszczyznę

Wczesnym rankiem w piątek, 17 maja, rozpoczęła się parafialna pielgrzymka na Warmię, Mazury i Suwalszczyznę. W ciągu trzech dni parafianie z Księdzem Proboszczem odwiedzili największe maryjne sanktuaria w północno-wschodniej części naszego kraju.

Byli w Gietrzwałdzie, gdzie w 1877 r. Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom. Odwiedzili Stoczek Klasztorny – miejsce odosobnienia Prymasa Stefana Wyszyńskiego w latach 1953 – 1954. W Świętej Lipce zwiedzili barokową bazylikę pw. Nawiedzenia NMP i wysłuchali krótkiego koncertu organowego. Pielgrzymowali także do sanktuarium maryjnego w Studzienicznej i do Różanegostoku. Odwiedzili też miejsce cudu eucharystycznego z 2008 r. – Sokółkę.

Parafianie dzięki pielgrzymce mogli poznać także miejsca historyczne Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. Zwiedzili gotycki zamek krzyżacki z XIV wieku w Nidzicy. Zobaczyli ruiny bunkrów „Wilczy Szaniec” w Gierłoży, w którym znajdowała się kwatera Hitlera. W Wigrach zwiedzali pokamedulski zespół klasztorny. Dużą atrakcją był rejs statkiem po mazurskich jeziorach.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost