33 863 67 36

„Okiem pielgrzyma” – relacja z udziału w VII Pieszej Pielgrzymce z sanktuarium w Hałcnowie do Łagiewnik w dniach od 30.04. – 03.05. bieżącego roku.

Hasłem tegorocznego pielgrzymowania zostały wybrane słowa „Ona ci da moc” – w domyśle Eucharystia.

Około 1.600 pielgrzymów w 7 grupach wyruszyło na szlak pielgrzymi z hałcnowskiej bazyliki do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tegoroczną nowością była adoracja Najświętszego Sakramentu w drodze. Poszczególne grupy pielgrzymkowe na wyznaczonym etapie wędrowały z Jezusem, którego w monstrancji niósł kapłan.

Trasa pielgrzymki prowadziła nas pięknymi drogami Małopolski – od Kęt poprzez Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Wysoką, Kleczę Dolną, Stanisław, Przytkowice, Radziszów, Mogilany – aż do Krakowa, średnio około 25 kilometrów dziennie.

Pielgrzymowanie to radosne rekolekcje w drodze. Śpiew, konferencje, Eucharystia, ciekawe rozmowy z innymi pielgrzymami. Niezapomniana pozostanie życzliwość ludzi, którzy przyjmowali nas do swoich domów, zapewniali nocleg, przygotowywali kolacje i poczęstunki w czasie postojów. Pielgrzymowanie to czas kiedy w szczególny sposób doświadcza się bycia członkiem wspólnoty Kościoła.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w przyszłym roku.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost