33 863 67 36

Odpust parafialny ku czci św. Maksymiliana

W Uroczystość Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny, nasza wspólnota parafialna świętowała także odpust ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. W tym roku minęło 80 lat od jego śmieci w obozie Auschwitz-Birkenau.

Postać św. Maksymiliana przybliżył nam ks. prof. Marek Sołtysiak z Krakowa, który wygłosił homilię i przewodniczył sumie odpustowej. Mówił, że Bóg stawia na naszej drodze ludzi – przewodników, którzy prowadzą nas do Niego. Na drodze Rajmunda pojawili się franciszkanie, którzy głosili rekolekcje, co miało wpływ na jego decyzję o wstąpieniu do zakonu. Rajmund przyjął imiona Maksymilian Maria. Maksymilian oznacza działanie na 100%, a Maria by pokazać, że całkowicie oddaje się Matce Bożej, że jest jego przewodniczką w życiu. Jego życie to potwierdza. Św. Maksymilian jest takim przewodnikiem na naszej drodze.

Serdecznie dziękujemy ks. prof. Markowi za wygłoszone słowo i przewodniczenie sumie odpustowej. Dziękujemy ks. Krzysztofowi, służbie liturgicznej i Pani Organistce. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uświetnili dzisiejszą uroczystość: Rycerzom Niepokalanej, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, dzieciom pierwszokomunijnym i dzieciom, które sypały kwiatki, dziękujemy za przystrojenie Kościoła i ubranie feretronów, młodzieży, która niosła feretrony, Druhom z OSP w Pewli Wielkiej za poczet sztandarowy i niesienie baldachimu. Wszystkim Parafianom dziękujemy za udział w uroczystości odpustowej!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost