33 863 67 36

Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu!

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego i duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia.

„Jest to czas, który ma wiele znaczeń. Oznacza przyjście Zbawiciela w przeszłości, ale także Jego przychodzenie do każdego z nas, w teraźniejszości. Adwent zapowiada także ostateczne, eschatologiczne przyjście naszego Pana” – mówił abp Stanisław Gądecki.

„To co jest, co zawsze było i będzie ważne, to aby przyjście Pana zbiegło się z naszym dobrym przygotowaniem duchowym. Niech przygotowanie czystego sumienia odpowiada przyjściu Tego, który sam jest czysty i nieskalany” – życzył abp Gądecki u progu Adwentu.

Słowo od Papieża Franciszka na Adwent 2022:
„W tym czasie Adwentu prośmy Pana, aby pomógł nam zachować w naszym życiu zapaloną lampę wiary i być gotowymi na Jego przyjście, które napełnia nas pokojem i radością.”

Serdecznie zachęcamy wszystkich Parafian, a szczególnie dzieci do uczestnictwa w Roratach, które są odprawiane w Kościele Parafialnym o godzinie 6:30. Jest to najlepsze przygotowanie na Boże Narodzenie!

Zachęcamy, by w całych przygotowaniach przedświątecznych znaleźć czas dla Pana Boga w modlitwie, sakramencie pokuty oraz do uczynków miłosierdzia.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost