33 863 67 36

Kolarze 76. Tour de Pologne w Pewli Wielkiej

Po raz drugi trasa V etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne biegła przez naszą wioskę. Mieszkańcy Pewli Wielkiej licznie zebrali się na parkingu przy kościele parafialnym, by wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i kibicować kolarzom. A parking przy naszym kościele, był doskonałym punktem do obserwacji zawodników, którzy po górskiej premii w Hucisku przemknęli w kierunku Rychwałdku i dalej na metę do Bielska-Białej.

Szczególne podziękowania należy złożyć Panu Krzysztofowi Hulbójowi, który ze swoją ekipą przygotował piękną oprawę „pewelskiej strefy kibica”. Ich zaangażowanie oraz doping kibiców został zauważony przez dziennikarzy, którzy relacjonowali wyścig. Napis „PEWEL WIELKA WITA TOUR” pięknie prezentował się podczas widoków z helikoptera. Wspieraliśmy wszystkich uczestników, ale najbardziej Rafała Majkę. W naszych myślach był też Belg Bjorg Lambrecht, który zmarł po wypadku, którego doznał na trasie III etapu wyścigu.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z V etapu Tour de Pologne 2019, która jest dostępna na stronie TVP Sport, pod linkiem: https://sport.tvp.pl/43617026/76-tour-de-pologne-5-etap-kopalnia-soli-wieliczka-bielskobiala-zapis. Moment wjazdu kolarzy do Pewli Wielkiej zaczyna się po 2 godzinach i 8 minutach relacji.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost