33 863 67 36

Jubileusz 10-lecia Apostolstwa Dobrej Śmierci w naszej Parafii

W dniu wspomnienia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny członkowie i sympatycy Apostolstwa Dobrej Śmierci spotkali się, by świętować 10-lecie istnienia ADS w naszej Parafii.

Msza święta jubileuszowa rozpoczęła się od poświęcenia ornatu z wizerunkiem Matki Bożej Bolesnej, który został ofiarowany przez członków Apostolstwa. Mszy świętej przewodniczył opiekun ADS – ks. Krzysztof Spyra oraz Ksiądz Proboszcz Jerzy Kolasiński.

Na koniec założycielka Apostolstwa Dobrej Śmierci w Pewli Wielkiej Pani Helena Harężlak oraz zelatorki Pani Teresa Juraszek i Władysława Buława podsumowały 10 lat działalności Apostolstwa. Na przestrzeni tych lat najwięcej było modlitwy, comiesięcznych spotkań w Kościele i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy indywidualnej. Apostolstwo brało udział w wyjazdach na dni skupienia, organizowało pielgrzymki i wyjazdy, wspólne Drogi Krzyżowe, piesze wędrówki. Członkowie ADS włączali się w dzieła charytatywne m.in. zorganizowano paczki żywnościowe dla mieszkańców Ukrainy, a także pomoc materialną i finansową dla Oddziału Covidowego w Szpitalu w Wilkowicach. Przez te 10 lat nie zabrakło także spotkań integracyjnych w mniejszym i w większym gronie. Panie zelatorki złożyły podziękowania Księdzu Proboszczowi oraz Księdzu Krzysztofowi za pomoc, wsparcie i życzliwość. Podziękowano również wszystkim członkom za współtworzenie Apostolstwa.

Przy okazji jubileuszu warto przypomnieć najważniejsze – wszyscy członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci z naszej Parafii codziennie otaczani są modlitwą! Dlatego serdecznie zachęcamy osoby, które są zapisane do Apostolstwa na Msze święte i Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej w każdy drugi piątek miesiąca.

Po Mszy świętej członkowie i sympatycy Apostolstwa Dobrej Śmierci spotkali się przy stole, by uczcić jubileusz i wspólnie powspominać te 10 lat.

Serdecznie dziękujemy zelatorkom i członkom Apostolstwa Dobrej Śmierci w naszej Parafii za zorganizowanie jubileuszu, za przygotowanie Mszy świętej, za złożone dary oraz za przygotowanie spotkania.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost