33 863 67 36

Dożynki Parafialne i odpust w Kaplicy w Adamkach

W niedzielę, 18 września obchodziliśmy w naszej wspólnocie Dożynki Parafialne oraz odpust w Kaplicy w Adamkach ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Naszym uroczystościom przewodniczył ks. Andrzej Wątroba.

Przyszliśmy do ołtarza z chlebem, by podziękować Bogu za tegoroczne plony. Chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność za wszelkie dary, które otrzymujemy od Boga każdego dnia, za chleb powszedni, za to że mamy dach nad głową, że mieszkamy w państwie gdzie nie toczy się wojna. 

Ofiarowaliśmy to co otrzymaliśmy od Boga, ale także naszą pracę i nas samych. 

Chleb to symbol życia, siły, sytości, a także przyjaźni z Bogiem, oznaka Jego błogosławieństwa i obfitości udzielanych darów.

W Eucharystii, w której uobecnia się Chrystus, dopełnia się symbolika chleba. To pokarm dający życie wieczne – największy dar, jaki człowiek mógł otrzymać.

Chcemy, by chleb który niesiemy był naznaczony miłością, dobrocią i pokojem. Św. Brat Albert powiedział „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

Chcemy tym chlebem dzielić się z innymi i razem się jednoczyć.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost