33 863 67 36

Bożonarodzeniowe życzenia Bp Romana Pindla

„Niech Boże Narodzenie trwa codziennie” – powtarza bp Roman Pindel w specjalnych bożonarodzeniowych życzeniach, wygłoszonych w kęckim kościele św. Jana Kantego, który stoi na miejscu narodzenia świętego. 24 grudnia br. przypada 550. rocznica śmierci tego jednego z patronów diecezji bielsko-żywieckiej. Wspólnie z biskupem w filmie dostępnym w mediach społecznościowych życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne składają przedstawiciele Bractwa św. Jana Kantego.

Biskup przypomniał, że 550 lat temu w Krakowie Jan Kanty narodził się po raz drugi – dla nieba. „Była to Wigilia, a później Boże Narodzenie. Właśnie w tych tak radosnych świętach ludzie przychodzili do świętego. Uświadamiali sobie w kontekście Bożego Narodzenia, że mieli szczęście poznać człowieka, dla którego codziennie było Boże Narodzenie. Bo przecież pochylał się nad tymi, którzy nie mieli co jeść, pocieszał tych, którzy byli zrozpaczeni, otwierał drzwi, kiedy dowiedział się, że któryś student jest głodny i zapraszał do stołu, a nawet mówił: to Chrystus przychodzi” – podkreślił duchowny.

Hierarcha zachęcił, by naśladować świętego rodem z Kęt na co dzień. „Niech Boże Narodzenie trwa codziennie, naśladujmy tego świętego, który pokazał nam, że Boże Narodzenie jest wtedy, kiedy pocieszamy innych, milczymy, kiedy by można było odpowiedzieć niewłaściwym słowem, kiedy staramy się zapanować nad emocjami, kiedy staramy się żyć według Ewangelii. Niech Boże Narodzenie trwa dzięki nam tam, gdzie jesteśmy i kiedy chcemy, żeby to Boże Narodzenie realizowało się przez nasze słowa i czyny” – dodał.

„Łamię się z wami wszystkimi tym opłatkiem, składam te życzenia wraz z Bractwem Świętego Jana Kantego, które w tym kościele jest wielkim strażnikiem czci pamięci o wielkim świętym. Na Boże Narodzenie, na święta i na cały Nowy Rok, niech Pan nam błogosławi. Szczęść Boże” – zakończył.

Źródło: https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/bp-pindel-niech-boze-narodzenie-trwa-codziennie/

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost