33 863 67 36

Boże Narodzenie 2022 – życzenia Biskupa Bielsko-Żywieckiego

„Szczęśliwego Bożego Narodzenia w naszych domach, żebyśmy byli skupieni na Tym, który przyszedł na świat, żeby się w naszych domach wszystko pięknie układało wokół Jezusa i między nami. Szczęść Boże!” – życzy bp Roman Pindel w specjalnych życzeniach z okazji Bożego Narodzenia.

Biskup Pindel w swym przesłaniu, odnosząc się do ludzkiej rzeczywistości, zauważa, że gdy w rodzinie rodzi się dziecko, wszystko się zmienia.

„Młoda kobieta staje się matką. Ojciec szuka swojego nowego miejsca i uczy się swojej nowej roli. Starszy brat widzi, że oczy wszystkich zwracają się na tego, który się narodził” – akcentuje hierarcha i zwraca uwagę, że święta Bożego Narodzenia to czas, gdy chcemy bardzo, „aby cały nasz świat został poukładany na nowo”. „Dlatego, że On się narodził, abyśmy zapatrzyli się w Niego, ale też spojrzeli na innych, widząc w nich kochane dzieci najlepszego Ojca” – dodaje.

„To On do nas wszystkich posłał swojego Syna. Niech On swoją łaską wszystko przemienia, porządkuje nasze życie, przede wszystkim w naszych domach, w naszych rodzinach i wszystkim nam błogosławi” – podkreśla w specjalnym klipie świątecznym.

Źródło: https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/boze-narodzenie-2022-zyczenia-biskupa-bielsko-zywieckiego/

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost