33 863 67 36

Boże Narodzenie 2021 – życzenia Biskupa Bielsko-Żywieckiego

Pojednania, przebaczenia, poczucia bezpieczeństwa i radości – życzy bp Roman Pindel w specjalnych życzeniach z okazji Bożego Narodzenia. Wspólnie z duchownym w filmie dostępnym w mediach społecznościowych życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne składają dzieci z Przedszkola im. św. Jana Pawła II w Andrychowie przy parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika.

Biskup Pindel w swym przesłaniu przypomina, że w chwili narodzenia Pana Jezusa Betlejem pogrążone było we śnie. „Czuwają tylko pasterze poza miastem. Ktoś musi powiedzieć, że Jezus się narodził. Ktoś musi zaprosić na te urodziny, ktoś złożyć pierwsze życzenia. Bóg sam zaprasza pasterzy przez swojego anioła. Kto składa życzenia? Pierwsi – Aniołowie, tak wspaniali jak tutaj. Cały dwór anielski, najbliższa rodzina Boga, z nieba” – zauważa i tłumaczy, że pierwsze życzenia z okazji narodzin Syna Bożego – „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli” – pokazują, że „człowiek jest szczęśliwy wtedy, kiedy naprawdę wielbi Boga i dziękuję mu za wszystko”.

„A potem życzenia pokoju takiego, który tylko Pan Bóg może dać. Pojednanie, przebaczenie, poczucie bezpieczeństwa, radość. Radość także z tego, że możemy się czymś podzielić. Tego życzę Wam na to Boże Narodzenie – tak zwiastowane, tak zapowiedziane, z takimi życzeniami, Szczęść Boże!” – zakończył biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel.

Źródło: https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/boze-narodzenie-2021-zyczenia-biskupa-bielsko-zywieckiego/

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost