33 863 67 36

Adwent 2020

Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego i religijnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Zachęcamy w miarę możliwości do udziału w Roratach, które będą odprawiane w Kościele Parafialnym o godzinie 6:30.

Zachęcamy Parafian do modlitwy w intencji Kościoła oraz o oddalenie pandemii koronawirusa.

Serdecznie polecamy rekolekcje adwentowe on-line przygotowane przez księży z naszej Diecezji. Dla każdego coś się znajdzie, są rekolekcje dedykowane dzieciom, młodzieży i dorosłym. Rekolekcje do wysłuchania znajdują się na stronie diecezji: https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/adwent-2020-rekolekcje-dla-wszystkich/

Pamiętajmy też o potrzebujących, można włączyć się do zbiórki organizowanej przez członków Apostolstwa Dobrej Śmierci z naszej parafii. Dary będą przekazane pacjentom Szpitala Kolejowego w Wilkowicach.

Papież Franciszek na środowej audiencji (25 listopada 2020 r.) zwrócił się do Polaków z zachętą do dobrego przeżywania Adwentu:

„Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Za kilka dni rozpocznie się okres Adwentu. Niech radosne oczekiwanie na przyjście Zbawiciela, który stał się człowiekiem podobnym do nas, napełni Wasze serca nadzieją i pokojem. Najświętsza Panna Maryja, Niepokalana, którą będziecie czcić w Waszych kościołach, odprawiając Msze Święte Roratnie, niech Wam towarzyszy w drodze do Narodzenia Syna Bożego. Z serca Wam błogosławię.” (źródło: https://episkopat.pl/papiez-zachecil-polakow-do-dobrego-przezywania-adwentu/).

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost