33 863 67 36

25 lipca – dzień, któremu patronuje św. Krzysztof

W kalendarzu liturgicznym 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Starszego, apostoła. Również tego dnia wspominamy św. Krzysztofa patrona kierowców oraz chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, modniarek, marynarzy, pielgrzymów, podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy. Jest patronem Ameryki, Wilna oraz siedzib ludzkich i grodów. Orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Imię Krzysztof wywodzi się z języka greckiego i oznacza tyle, co „niosący Chrystusa”.

W sobotę na Mszy świętej wieczornej zebraliśmy się w Kościele, by modlić się w intencji ks. Krzysztofa, który obchodził swoje imieniny. Prosiliśmy o zdrowie, Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla niego oraz by czuł się w naszej parafii jak najlepiej.

Tradycyjne w z okazji święta św. Krzysztofa poświęca się wszelkiego rodzaju pojazdy mechaniczne. Dlatego po każdej Mszy świętej w niedzielę kierowcy ustawili się przy swoich samochodach, by otrzymać błogosławieństwo. Kierowcy wsparli „Akcję św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”, którą prowadzi fundacja MIVA Polska. Ofiary złożone na ten cel pozwolą na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

Copyright © 2024 Pewel Wielka
Projekt i wykonanie: whiteghost